שבת נהדרת ב"ארטישוק של נועם"

השילוב של שבת חורפית, בילוי משפחתי ואיכויות תזונתיות של ארטישוק מבושל: ב-100 גרם יש 45 מיליגרם סידן, 0.8 מיליגרם ברזל, 340 מיליגרם אשלגן, 2 גרם חלבון, 4.5 גרם סיבים תזונתיים, 5 מיליגרם ויטמין C, ורק 38 קלוריות – הם קלף מנצח. נועם יעקובא ממושב ניר בנים (בתמונה משמאל), רתם את שדות הארטישוק שלו לפרוייקט ה"ארטישוק של נועם".

בכל שישי ושבת, מעכשיו ועד אחרי הפסח, בין השעות 10:00 –17:00, מתקיימת בחצר רחבת הידיים, או באולם ההדגמות, הצמודים לבית האריזה – סעודות בראנץ' בסגנון בופה. בין מנה למנה, נועם מדגים שיטות עבודה קלות עם ארטישוק, כיצד מחלצים את הלב של הארטישוק, אופן הכנת תבשילים ועוד.

בין המנות המיוחדות:  מרק ארטישוק וכרשה; תבשיל קדרת חורף מירקות שורש וארטישוק;  מאפה איכרים בתנור (בסגנון הבית) עם לבבות ארטישוק, תפוחי אדמה, בטטה, כרובית וראשי שום; מקלובה צימחונית עם אורז פרסי, לבבות ארטישוק, גזר, חצילים, תפוחי אדמה וכרובית; חמין צמחוני ייחודי עם לבבות ארטישוק ועוד. למעוניינים, יש גם שולחן מיוחד עם מנות המותאמות לטעמם של הילדים.

בכל שבת רביעית, מתארחים במקום שפים מובילים, כמו  איל לביא, משה בסון, גיא פרץ וסהר רפאל, שיכינו את מנות הארטישוק שלהם. ב- 26.1 יתארח השף משה בסון מבעלי מסעדת "אקליפטוס" בירושלים וב-23.2 השף  גיא פרץ הבעלים של מסעדת "גספצו" מאשקלון. בסיור ההיכרות לבלוגרים ועתונאים, בישל עבורנו השף איל לביא (בתמונה מימין), שגם הדגים וחשף טיפים יעילים.

בנוסף, בשעות 11:00, 13:30 ו- 15:00 יוצא סיור חקלאי עם הדרכה וטעימות בשטח והוא מיועד למבוגרים וילדים. יוצאים אל שדות הארטישוק לאחר שמחליפים את הנעליים במגפי עבודה שחורות מגומי, שזו חוויה לנעול אותן. הן  מסודרות לפי גדלים,  המספר רשום על גבן בברור וקל לזהותו ולשלוף את הגודל המתאים. הן חדשות ביותר, נקיות ומנוקות לאחר כל סיור.

המחירים:  ארוחה, סיור ושתיה חמה וקרה חופשית עולים בשבת 40 שקל לילד ו-80 שקל למבוגר. בימי שישי המחיר למבוגר הוא 65 שקל. מי שמעוניין בסיור בלבד ישלם רק 25 שקל.

במקום ניתן לרכוש ארטישוק טרי, יינות בוטיק, מגוון מוצרי משק (דבש, צימוקים, שמן זית, אגוזי פקאן) ועוד. הסלולרי של נועם יעקובא, לברורים והזמנות הוא: 054-2278637

blog 15 - jud 3צילום: איה וינד


כתיבת תגובה