ל"חקלאי גרנות" אבוקדו ממותג במחיר שווה לכל כיס

אצלנו בבית, אבוקדו נחשב לפריט תזונתי מאוד אהוב, בעיקר כקוביות בסלט גדול או על טוסט. עלייתו על המדפים בתחילת ספטמבר, בצמידות לחגי תשרי ופתיחת שנת הלימודים – מסמנת לנו התחדשות. יתרונותיו התזונתיים ברורים ביותר כמספק שומן בריא, כ- 20% מהרכבו התזונתי הם שמנים בעלי תכונות המונעות כולסטרול, תהליכי חמצון ומחלות לב. יש בו כמות גבוהה של ויטמינים, חלקם ויטמינים מסיסים בשמן, שהעיקרי ביניהם הוא ויטמין E. זהו נוגד חמצון חשוב ביותר והוא מגן על הרקמות מפני נזקי חמצון, קרינה והרעלה. האבוקדו מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, מה שהופך אותו לבעל חלבון מלא. יש לכך ערך רב לצמחונים, לטבעונים, לתינוקות וילדים ולאנשים בתהליכי הבראה. הוא מכיל גם פחמימות – בעיקר סיבים תזונתיים שעוזרים לתהליך העיכול. האבוקדו עשיר מאוד באשלגן ודל בנתרן ולכן מתאים לבעלי נטייה למחלות לב וכולסטרול. באבוקדו יש ברזל, סידן, מגנזיום וויטמין C.

עונת האבוקדו החלה בחודש ספטמבר עם אבוקדו מסוג "גליל", שכעת מפנה את מקומו לאבוקדו מסוג "אטינגר", שהוא החביב ביותר על הציבור הישראלי. למי שזוכר את המחירים המאוד גבוהים ופרי שעובר בקלות ממאוד קשה לכמעט רקוב – כדי להכיר את פירות האבוקדו האיכותיים של "חקלאי גרנות". אפשר לרכוש ברשתות השונות על המשקל או במארזי רשת, שניהם במחיר מאוד אטרקטיבי. ה"אטינגר" של חקלאי גרנות" צפוי להיות משווק עד לסוף השנה ובהמשך יצטרפו אליו זנים נוספים בהם ה"אס", "פוארטה" ו"פינקרטון".

"חקלאי גרנות" היא חברת השיווק, מכירה והפצה של פירות וירקות לרשתות המזון, שהוקמה לפני שלוש שנים על-ידי התארגנות חקלאים ותוך תקופה קצרה הפכה לשחקנית מרכזית ומשפיעה של שיווק פירות וירקות לרשתות המזון. כיום, האבוקדו שלה נחשב לגורם מוביל בענף האבוקדו הישראלי, עם כ-33% מהפרי הנקטף בארץ. כ-35,000 טון פרי מגיע לבית האריזה מדי שנה מכ- 25,000 דונם של מטעים באזור גרנות. בית האריזה "אבוקדו גרנות" ממוקם באזור התעשייה הצמוד לקיבוץ גן שמואל ונחשב לאחד מהגדולים והמתקדמים בעולם. בשנים האחרונות הושקעו בו מעל 30 מיליון שקלים. כ- 70% מתוצרתו מיועדת לייצוא.

המחיר: כ- 5 – 10 ₪ לק"ג (המחיר הסופי נקבע על ידי רשתות השיווק). להשיג ברשתות שופרסל, רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, מגה, חצי חינם, בשווקים הסיטונאים ובחנויות המתמחות.

לדברי תמיר בושניצקי, מנכ"ל "חקלאי גרנות": "נדאג לכך ששם המותג שלנו יהווה הבטחה לאיכות התוצרת, טריות הפרי וטעם משובח. בכוונתנו לספק אבוקדו באיכות מצוינת במספר אופנים ורמות בשלות, ואנו מקווים שכמות וזמינות הפרי בשווקים יוכלו לשמור על מחירו הנמוך לכל אורך העונה".

כשרות: הרב אפרתי ובד"צ עדה חרדית.

לפרטים נוספים בפייסבוק: עמוד חקלאי גרנות www.facebook.com/GranotAgriculture

באינסטגרם: www.instagram.com/granot.agriculture

צילום: מעין עופר

סגור לתגובות.