ל"בארכה" טחינה גולמית מעודנת עם תיבול בבקבוק לחיץ

הרעיון של טחינה בבקבוק לחיץ היא ממש גאונית. אם מקובל בקטשופ, שבהרבה יותר סמיך מהטחינה – אז למה לא? כי לא חשבו על זה קודם. "בארכה", שהיא מחלוצות קטגוריית הטחינה בישראל, פיתחה פטנט ישראלי ובינלאומי לטחינה מעודנת בקבוק לחיץ, שנחלה הצלחה מסחרית גדולה במיוחד. מבחינתי, זה בדיוק מה שאני צריכה: הבקבוק הלחיץ הופך את השימוש בטחינה לנוח, קל ופשוט. אין צורך להכין את הטחינה או לערבב עם מים, פשוט ללחוץ ישר מהבקבוק להוספה נוחה לסלט או מעל פרוסה, עם שמירה על סטריליות חשובה של החומר שבתוך המיכל.

החידוש האחרון של "בארכה" הוא טחינה גולמית מעודנת משומשום מלא מתובלת בזעתר, כמובן שבבקבוק לחיץ. הטעם החדש מצטרף לסדרת הטחינה המעודנת בבקבוק הלחיץ, שבה כבר יש 4 מוצרים: טחינה גולמית מעודנת, טחינה גולמית מעודנת משומשום מלא, טחינה מתובלת גולמית מעודנת שום לימון וטחינה מתובלת גולמית מעודנת משומשום מלא אריסה. אישית, אני מתלבטת מהוא הטעם המועדף עלי: אני מאוד אוהבת את טעם הטחינה הגולמית, על טוסט עם מעט דבש מעל, אבל בטוחה שעכשיו נכבשת בטעמו המקורי של הזעתר. הזעתר מוכר במטבחי המזרח התיכון, ובין היתר גם במטבח הארצישראלי מזה דורי דורות, ומשמש לתיבול מאכלים שונים כדוגמת סלטים, מאפים תבשילים ועוד. לזעתר ישנם שימושים רבים בקולינריה המקומית ויתרונות בריאותיים מגוונים.

מה שמאוד מדבר אלי הוא הטעם המזמין ונוחות השימוש וכן ערכים תזונתיים של טחינה גולמית, העשויה משומשום מלא ולכן עשירה ביותר בסידן, ברזל, אבץ, מגנזיום ומינרלים חשובים נוספים. למרות שהטחינה בבקבוק לחיץ של "בארכה" היא טחינה גולמית – היא אינה סמיכה מדי, הטעם שלה מעודן ואני לא מרגישה צורך בדילול נוסף במים. לכן, אני בהחלט בטוחה שהאריזה החדשה תזמין עוד הרבה ישראלים להצטרף לקהל אוהבי הטחינה הגולמית, שכבר נמצא בצמיחה מתמדת. כיום, טחינה גולמית נחשבת למוצר בסיסי בכל בית בישראל. במחקר שערכה השנה "בארכה" עם מכון המחקר "רושינק" נמצא כי שלושה מכל ארבעה ישראלים בוגרים נוהגים לאכול טחינה גולמית, לפחות פעם בחודש.

טחינת "בארכה" בבקבוק לחיץ, מיוצרת על-ידי "חברת רושדי תעשיות מזון בע"מ" שמייצרת טחינה וחלבה, למעלה מ-30 שנה. טחינת "בארכה" עשויה משומשום שמגיע מאתיופיה, במכולות מיוחדות ומאוכסן בתנאים מבוקרים במחסן ייעודי .לאחר תהליך של ניקוי וקילוף, גרעיני השומשום עוברים לתנורי קלייה גדולים בטמפרטורות שונות, לשיפור והשבחת הטעם והענקת חיי מדף ארוכים. השומשום הקלוי נטחן בהדרגה למרקמים שונים באמצעות אבני ריחיים מסורתיות. ההקפדה על טמפרטורות נמוכות וקצב איטי ומבוקר שומרת על הערכים התזונתיים המקוריים שבגרעין. תהליך הייצור כולו מתבצע ללא מגע יד אדם, בתהליך מתקדם השומר על תנאי קלייה מבוקרים, באמצעי בקרה משוכללים ובפיקוח מתמיד מטעם מחלקת בקרת איכות.

המפעל, שהוקם בראשית שנות ה-80 כחלק ממיזם לקידום תעשייה במגזר, הפך עם השנים לחברה בסטנדרטים בינלאומיים הגבוהים ביותר ולמותג בולט בישראל. מפעל החברה נמצא באלון תבור והוא המפעל הגדול והמתקדם מסוגו ועומד בסטנדרט בינלאומי גבוה בו מיוצרים מדי יום מוצרי הטחינה והחלבה המופצים לרשתות השיווק, לקוחות מוסדיים ותעשיית המזון בארץ ובעולם.

באריזה 310 גרם והמחיר: 12.90 שקל.

כשרות בד"צ העדה החרדית, רבנות עמק יזרעאל וכשרות בד"צ בית יוסף.

להשיג ברשתות השיווק ובמכולות.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.