ל"יופיקס" בסדרת "ONLY" מעדן פרוביוטי ללא חלב ועם תות ושיבולת שועל

אני אוהבת יוגורטים עם תות, בעיקר תות, ובקיץ ישירות מהמקרר הם מהווים אצלי תחליף מעולה לגלידה. גם טעים לי מאוד וגם ממש פחות קלוריות ובצירוף לנגיסות בפרי – גם מאוד משביע. הבעיה שלי היא רגישות מסויימת ללקטוז, שכבר למדתי להכיר אותה ולהתנהל איתה בתבונה: לא יותר משני גביעים בשבוע כי אם אהנה מהם יום אחר יום – אחטוף בטן נפוחה.

שמחתי ביותר להכיר את המעדן החדש של "יופיקס" מסדרת "ONLY". זהו מעדן פרוביוטי (בתוספת חיידקים פרוביוטיים – בדומה ליוגורט), ללא חלב וללא סויה, ללא מייצבים וללא צבעי מאכל – אבל כן עם שיבולת שועל מלאה (קוואקר), שלה יש אצלי השפעה טובה על הרגעת מערכת העיכול וגם העצמת תחושת השובע ולצידה עדשים, זרעים ופירות. תוספת החיידקים הפרוביוטיים חשובה מאוד למערכת העיכול כי אלה חיידקים "טובים", שנחוצים לפעילות התקינה של המערכת וגם ממלאים את החסר שיוצרת נטילת תרופות מסויימות (בעיקר אנטיביוטיקה), שגורמות לחיסול החיידקים ה"טובים" במעיים ועל-ידי כך מאפשרת האצת השגשוג של חיידקים "רעים".

"ONLY" פותחה על-יד חברת "יופיקס", העוסקת בפיתוח תחליפי חלב, בשיתוף חברת "שטראוס" (שגם משווקת את המוצרים). הסדרה מיוצרת בקו ייצור ייעודי אשר הוקם בהשקעה של כ-2 מיליון שקלים. לי, חשוב מאוד לדעת כי מעדני "ONLY" מיוצרים באותן שיטות מסורתיות בנות אלפי שנים של ייצור יוגורט שאינו מחלב, אך עם אותם החיידקים. כחלק מראייה אקולוגית, בתהליך הייצור של מוצרי "ONLY" אין בזבוז של חומרי גלם ואין ייצור של פסולת. לאחרונה זכתה "יופיקס" בפרסים בינלאומיים על מוצרי "ONLY", בהם פרס החדשנות של תערוכת המזון המובילה בעולם "אנוגה" ובתחרות חדשנות מטעם חברת "פפסיקו" העולמית.

טעמתי, בהנאה מרובה, את המעדן עם תות, שהוא החדש בסדרה ומצטרף אל השניים הקודמים: מעדנים פרוביוטיים עם אפרסק ועם אננס, שהושקו לראשונה לפני כשנתיים ומאז עברו שיפור משמעותי, אשר כלל שיפור טעמים ומרקם. עוד בסדרה משקאות פרוביוטיים עם תות ופטל ועם תות ובננה. חשוב לציין כי כיום, זוכה הסדרה להצלחה בשוק תחליפי החלב. המעדן החדש בטעם תות קיבל את הציון המרבי במבחן טעימה שנעשה בקרב הקהל הטבעוני בשיתוף עמותת "ויגן פרנדלי".

לדברי ד"ר אסף בוך, חוקר תזונה ורפואה מונעת, דיאטן קליני ויועץ תזונתי לחברת "יופיקס": "בפיתוח ארוך שנים הצליחו יזמי הקבוצה לייצר מעדן מבוסס רכיבים צמחיים ללא סויה וללא חלב, המהווה תשלובת של חומרי גלם שלמים צמחיים באיכות תזונתית גבוהה כגון: שיבולת שועל מלאה, עדשים, קוקוס ושומשום. כל הרכיבים נשמרים באופן טבעי, ללא צורך בחומרים משמרים, בזכות תהליך התססה של חיידקים פרוביוטיים (ביפידובקטריה ולקטובצילוס), בטעם ומרקם נהדרים".

עוד לדבריו: "המוצרים של ONLY מתאימים לכל מי שחפץ בגיוון תזונתי, מעדן פרוביוטי מפנק על בסיס צמחי וכמובן לקהלי יעד הנמנעים או מפחיתים חלב ומוצריו – בין אם על רקע אלרגיה, רגישות, צמחונות או טבעונות. צריכת מוצרי ONLY יכולה להשתלב בתפריט היומי הן כארוחת בוקר, ארוחת ביניים (קינוח/ מוזלי/ בסיס לשייק ועוד שימושים רבים), או כחלק מארוחה מרכזית עבור מבוגרים או ילדים. המעדן מהווה מקור משמעותי לחיידקים פרוביוטיים. הרכב חיידקים זה נמצא במחקרים מדעיים כקשור בהטבה בתפקוד מערכת החיסון ומערכת העיכול. יתרה מכך, המוצר ברמת עיבוד נמוכה באופן יחסי למעדנים בכלל ומעדנים ללא חלב בפרט וצריכתו עשויה לעזור באימוץ דפוס אכילה מקיים יותר, ים תיכוני – מבוסס צומח – דפוס תזונה המקבל הדר ותשומת לב מרכזית בקרב מדעני התזונה והקהילה הרפואית".

לדברי סטיב גרין, מנכ"ל "יופיקס": "שוק תחליפי החלב בישראל ובעולם נמצא בצמיחה חסרת תקדים בהשוואה לתחום המזון. בחציון האחרון צמח השוק בישראל בכ- 32%, למול חציון שנת 2019. יופיקס שמה לעצמה מטרה לייצר מוצרים צמחיים מותססים, ידידותיים לסביבה, שמספקים רכיבים תזונתיים איכותיים, עם מיעוט רכיבים וברמת עיבוד נמוכה באופן יחסי. אחרי טעימות וקבוצות מיקוד, אנו שמחים להשיק את המעדן החדש בטעם תות, שהינו הטעם המוביל בקטגוריית היוגורטים בישראל, בסגמנט הפרי. למרות כמה מהמורות בדרך, לא וויתרנו, המשכנו לשפר ולפתח את המוצרים, עד שהגענו למתכון המנצח מבחינת הקהל".

כשר פרווה בהשגחת בד"ץ בית יוסף.

באריזה 125 גרם והמחיר: כ- 4.90 שקל.

להשיג בחנויות הטבע וברשתות השיווק הנבחרות.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.