"אבוקדו גרנות" – אבוקדו חדש כובש את המדפים

פרי האבוקדו מהזן החדש, עכשיו אצלי בבית ואני חייבת להלל אותו: כי הוא מאוד טעים, הבאתי אותו כשהוא עדיין קשה, המתנתי מספר ימים והוא קיבל רכות מספקת לאכילה מהנה. לגמרי לא האכזבה שאני נוחלת ברכישת האבוקדו מהמקובל – שהוא קשה יותר מדי ימים ואז בבת אחת – רך ורקוב, שזה אומר – לפח. זה לימד אותי לקנות רק אריזה עם שני פירות אבוקדו רכים לשימוש מיידי – אם כי המחיר גבוה יותר, אבל לפחות משתמשת במה שקונה. הגילוי של "אבוקדו גרנות", מבחינתי – עונה על כל הדרישות.

יותר מזה, אם עד היום הכרתי את האבוקדו כפרי חורפי – הרי שמעכשיו, "חקלאי גרנות" ישווקו אבוקדו, לכל אורך השנה, לפי הזן העונתי של האבוקדו, כך שתמיד נקבל אבוקדו טרי ששומר היטב על עוצמת מעלותיו הבריאותיות. כעת משווק לשווקים אבוקדו מסוג "אטינגר", שהינו הזן העיקרי הפותח את עונת האבוקדו ונחשב כזן המבוקש ביותר ע"י הצרכנים הישראלים. ה"אטינגר" הינו אבוקדו מזן בכיר, לפרי מראה אגסי, בעל צבע ירוק קלאסי וקליפה חלקה ומבריקה. ה"אטינגר" צפוי להישאר בשוק עד לחודש ינואר, אחריו ישווקו אבוקדו מסוג "פוארטה" ו"פינקרטון".

אודה, כי באופן אישי אני מאוד אוהבת אבוקדו כי הוא משביע, הוא פרי חורפי בלי להיות חמוץ מדי למערכת העיכול שלי. ידוע שמכבר האבוקדו זכה למעמד של כבוד במטבח הישראלי הוא נחשב למלך הפירות, ובצדק. הוא מזין, הוא בריא והפך מזמן בישראל לפרי האהוב ביותר. מהיום, ניתן לרכוש אבוקדו מסוג "אבוקדו גרנות" המבטיח שהוא מגיע מהמטעים של החקלאים החברים ב"גרנות" ונושא תו איכות של מצוינות, איכות ובטיחות מזון.

עבור מי שטרם נשבה בטעם הנהדר של האבוקדו – כדאי שייקח בחשבון את ערכיו התזונתיים המרשימים: האבוקדו מכיל כמות גבוהה של ויטמיני B, A, E, C ויטמין K וחומצה פולית. כמו כן, הוא מכיל מינרלים חשובים כגון סידן, מגנזיום, אבץ, ברזל ואשלגן. האבוקדו נחשב לשומן בריא, הוא הפרי היחיד המכיל שמן (חוץ מזיתים ואגוזים). כ- 20% מהרכבו התזונתי הם שמנים, בעיקר שמנים בלתי-רוויים, שאלה הם שמנים בריאים עבורנו, בעלי תכונות המונעות כולסטרול, תהליכי חמצון ומחלות לב, ובמיוחד חומצה לינולאית, המסייעת לגוף לייצר הורמונים חשובים. נקודה חשובה נוספת, בהקשר זה: מאחר ותכולת השמן באבוקדו גבוהה – הוא מכיל גם ויטמינים מסיסים בשמן, שהעיקרי ביניהם הוא ויטמין E. ויטמין E הוא נוגד חמצון חשוב ביותר, שבדומה לתפקידו בטבע, להגן על רקמות הצמחים מפני נזקי חמצון, קרינה והרעלה – כך גם תפקידו בגופנו, בנוסף לתפקידיו האחרים.

חברת "חקלאי גרנות", המשווקת תוצרת חקלאית טרייה של פירות וירקות לרשתות המזון, החלה לשווק גם אבוקדו ממותג תחת השם "אבוקדו גרנות". האבוקדו של "גרנות" מגודל על ידי החקלאים הישראלים החברים ב"גרנות", ומגיע מהמטעים הפרוסים לכל אורך השפלה התיכונה, מקיבוץ "נחשונים" ועד קיבוץ "נחשולים". אבוקדו "גרנות" משווק באריזת רשת של 2 קילו, עם חבק ממותג ועם תמונות מתחלפות של החקלאים המגדלים. לדברי תמיר בושניצקי, מנכ"ל "חקלאי גרנות": "אנו מבקשים לשפר את החוויה של הצרכן עם האבוקדו. נדאג לכך ששם המותג שלנו יהווה הבטחה לאיכות התוצרת, טריות הפרי וטעם משובח".

בהחלט, צעד נכון בעקבות המגמה המתגברת בארץ של תוצרת חקלאית ממותגת, המבססת יותר ויותר את מעמדה ברשתות המזון. פירות וירקות נושאים שמות המספרים לרוב מי גידל את התוצרת החקלאית ומהיכן היא מגיעה. "חקלאי גרנות" נמצאת בבעלות "גרנות", הארגון הכלכלי הגדול ביותר מבין הארגונים של הקיבוצים, בבעלותם של 43 קיבוצים ומושבים שיתופיים, והוא כולל גם את חטיבת "אבוקדו גרנות", הכוללת שטחי גידול, מטעים ובית אריזה מרכזי לשיווק והפצת אבוקדו. מערך ההפצה של התוצרת החקלאית פועל ממרכז האריזה של האבוקדו וההדרים ב"גרנות", כשההפצה לשווקים ולרשתות השיווק ברחבי הארץ מבוצעת על ידי "התנועה עמק חפר" (שבבעלות "גרנות").

כשרות: בית האריזה "גרנות" עובד תחת כשרות הרב אפרתי. כמו כן, משווק אבוקדו תחת כשרות בד"צ עדה חרדית.

כאמור, האבוקדו משווק לצרכן כשהוא ארוז באריזת רשת והמחיר: 9.90 שקל – 12.90 שקל לק"ג (המחיר הסופי נקבע על ידי רשתות המזון).

להשיג ברשתות המזון ברחבי הארץ.

צילום: מעין עופר

סגור לתגובות.