עומר מויאל, מנטור השקעות, מדריך להצמחת כסף

לאחר שטיפח בתבונה רבה את "עץ הכסף" שלו, סימן לעצמו עומר מויאל כמטרה להדריך אחרים להבין כי "כסף כן גדל על עצים", והפך ל MONEY MENTOR מקצועי. הבנת המפתח היא שהשקעות הן כורח ליצור ביטחון כלכלי וכי הן מתאימות לכולם. מבחינתו, השקעה היא דרך מעולה לניהול נכון של הכסף הפרטי, בכל סכום שיש ואילו השאננות, שמעניק הסכום הכספי בחשבון הבנק, היא מסוכנת כי עוד שנה, אותו הסכום יהיה שווה פחות. לכן, גם אם טוב להשאיר סכום קטן בצד – יש להפנים כי כסף שלא זז ממקום למקום – מאבד מהערך שלו.

באירוע ההשקה של ספרו: "מעובד שכיר למשקיע בכיר" הדגיש עומר מויאל בפני התקשורת כי "להרוויח כסף זו עבודה קשה – אבל לנהל כסף כך שהוא יעבוד בשבילכם – זו מומחיות." מה שצריך הוא בשני היבטים, שאותם מעניק עומר מויאל ללקוחותיו: בתחום המנטלי – חיווט מחדש של המוח כדי להתגבר על מיתוסים, ובתחום הכספי – הדרכה להשקעות כספיות המתאימות לכל אינדווידואל, בבחינת תכנית כלכלית מותאמת אישית לרמות של הפרט להתייעל ולרמות הסיכון המתאימות לו.

את ההבנות האלו, פיתח עומר מויאל, בן 39, במסגרת לימודיו באוניברסיטה בחוג לכלכלה, כאשר הנקודה המרכזית היא שכסף נשען על פסיכולוגיה, ואי אפשר להבין את האחד ללא השני. לכן החליט להתמקד בפסיכולוגיה של הכלכלה מתוך אמונה שהרבה פעולות כלכליות ועסקיות שאנחנו עושים – הן תוצאה של רגש, ולרוב, הרגש מפריע לקבלת החלטות רציונאליות וכלכליות.

זאת הסיבה, לדברי מויאל, שצריך לדעת לנהל את הרגש גם במשא ומתן, גם בעסקים וגם בבחינת השקעות. כדי להגיע לביטחון כלכלי, מעבר לסכום הרשום בתלוש המשכורת של השכיר, יש לעשות דברים נוספים ועל-פי עומר מויאל הם, בין היתר, שינוי התפיסה לגבי הכסף, הורדת אמונות מגבילות, שבירת מיתוסים שמונעים מהפרט להשקיע או להשתמש נכון בכסף שלו – ואז החל להנחות כל אחד באופן אישי מה הדרך הנכונה עבורו להגיע ליעדים הכלכליים שלו.

הכסף שלנו יכול לעבוד בשבילנו, הדגיש עומר מויאל והוסף: "לכל אחד יכול להיות עץ שגדל עליו כסף – רק אם ידע איך להשקות אותו נכון".

money_mentor.1@

צילום: מיכל קושרוב (עומר מויאל), אור גפן (אירוע ההשקה)

סגור לתגובות.