ל"משומשו" פרוסות גבינה טבעונית חדשה מופחת שומן ונתרן

את אריזת הגבינה הטבעונית החדשה של "משומשו" מופחתת שומן ונתרן ונטולת לקטוז – העברתי לבת משפחה שחייבת זהירות ברכיבים תזונתיים, אך מאוד אוהבת את המטבח של אמא שלה. היה לי ברור שהיא הכתובת הכי מתבקשת לנסות את הגבינה הטבעונית 100%החדשה של "משומשו", כי היא נטולת אלרגנים, עשויה מרכיבים צמחיים בלבד, בעלת 9% שומן בלבד מכילה סידן וסיבים תזונתיים.

הגבינה החדשה המיוחדת הזו מושקת במתכון משופר של הגרסה הקודמת של המוצר. היא נטולת "סימן אדום" בעייתי של משרד הבריאות. היא מופחתת שומן ונתרן, ולא מכילה: לקטוז, כולסטרול, סויה, שומן טרנס וחומרים משמרים. היא מצטרפת לסדרת הגבינות הקשות של "משומשו", ביניהן: צהובה 18%, גוש בסגנון מוצרלה, מלוחה מופחת שומן 5% ועוד.

לדברי הדיאטנית יעל דרור, דיאטנית קלינית ופיזיולוגית M.Sc: "הגבינות הטבעוניות מספקות מענה חשוב מאד מבחינה בריאותית ותזונתית, במיוחד עבור אלו שלא יכולים לצרוך מוצרי חלב והתקשו לספק לגופם את כמות הסידן היומית".

הנערה, ששמחה לקבל את "משומשו" החדשה להתנסותה – החלה בהכנת טוסטים לעצמה ולאור התלהבותה מהטעם, האחים שלה ביקשו "ביס" – וחיסלו את כל מה שהכינה לעצמה. עוד באותו הערב, היא הכינה ארוחה משפחתית של טוסטים ופיצות ולידם סלט קצוץ דק – והחבילה "חוסלה" עד תומה.

אזכיר לכם כי לפני כשנה, השיקה "משומשו", המצויה בבעלות קיבוץ "גן-שמואל" וחברת "הדר פוד", סדרת ממרחים טבעונית בסגנון גבינות שמנת. ביניהם: ממרח בטעם טבעי, ממרח עם זיתים וממרח עם שום שמיר על בסיס רכיבי קוקוס, עם 9% שומן בלבד, ובנוסף ממרח בסגנון קלאסי עם 25% שומן. כל המוצרים מכילים סידן ברמה גבוהה, ללא חומר משמר וללא אלרגנים.

מוצרי "משומשו" מיוצרים במפעל החברה בקיבוץ "גן-שמואל", בו החברה מייצרת גבינות טבעוניות ותחליפי בשר לשוק המוסדי והקמעונאי. ביניהם: מגורדת לפיצה ואפייה, מלוחה, מלוחה עם עשבי תיבול, פרמז'ן טבעוני ועוד. כל המוצרים ללא סויה, ללא גלוטן וללא לקטוז.

כשר פרווה בהשגחת הבד"ץ העדה החרדית ירושלים.

באריזה 200 גרם והמחיר: כ-19.90 שקל.

להשיג בחנויות הטבע וברשתות השיווק הנבחרות.

צילום: Twentythree

סגור לתגובות.