"גרנה גארד – ננו אומגה 5" תוסף "פרימיום" לטובת הזיכרון

מבחינת תוספי מזון שעליהם נאמר שהם טובים לזיכרון, השניים הבולטים הם צמחים: הצמח ג'ינקו בילובה שמשפר זרימת דם ולכן תורם להגעה יעילה יותר של חמצן למוח והצמח ג'ינסנג בגלל פעולתו המחזקת. שמחתי להכיר תוסף חדש, פרי פיתוח של טובי חוקרי המוח בישראל: "גרנה גארד- ננו אומגה 5" הוא פיתוח ביו-טכנולוגי על בסיס שמן זרעי רימונים טבעי. הוא מתפקד כ"אנטי אייג'ינג למוח" ולדברי מפתחיו, הוא תוסף המזון היחיד בעולם שהוכח במחקרים קליניים כמסייע בשיפור פעילות המוח.

עוד ציון לשבח: הוא הראשון שהוכר כפטנט רשום בארצות-הברית ובאירופה למניעה וטיפול במחלות מוח ניווניות, הקשורות לעלייה בגיל (פטנט אמריקאי שמספרו 10,154,961 ופטנט אירופאי שמספרו EP2844265A1). הפטנט נרשם תחת הכותרת "שמן רימונים למניעה וטיפול במחלות נוירודגנרטיביות" (מחלות ניווניות של המוח) לאחר שנבחן מחקרית והוכח מדעית במעבדות בית החולים הדסה עין כרם.

"GranaGard ננו אומגה 5" פותח בחברת "גרנליקס ביו טכנולוגיות בע"מ" (Granalix Bio Technologies LTD) על ידי פרופ' רות גביזון, חוקרת בכירה של מחלות מוח ניווניות מהמחלקה לנוירולוגיה בבית החולים האוניברסיטאי בהדסה ירושלים ופרופ' שלמה מגדסי, מומחה בינ"ל בתחום הננוטכנולוגיה ממכון קזאלי לחקר הכימיה, באוניברסיטה העברית. ה"ננו אומגה 5" מכיל נוגד חמצון (אנטי אוקסידנט) עוצמתי ממקור טבעי, שהוכח במחקרים קליניים כמסייע בשיפור פעילות המוח.

חומצת אומגה 5, המוכרת בשם חומצה פוניסית (Punicic Acid) ידועה כנוגד החמצון החזק ביותר הקיים היום בטבע. המקור לו הינו שמן זרעי רימונים ובין שאר הפעילויות האפקטיביות המיוחסות לו: אנטי דלקתיות, אנטי סרטניות וחיזוק המערכת החיסונית. הבעיה היא, שגם אם הרכיב החשוב הזה מגיע לגוף דרך המזון – הוא נוטה להתפרק בקיבה ובמערכת העיכול ולכן לא מצליח להניב תועלת כי הוא לא מגיע בכמות מספקת למוח ולמערכת העצבים המרכזית.

כדי שכן יגיע, להיכן שהוא כל כך נחוץ, באה ההתערבות המדעית בצורת פטנט ייחודי מתחום הננו-טכנולוגיה, שפותח על ידי מדעני חברת הביו טכנולוגיה הישראלית "גרנליקס". הפטנט הייחודי הזה מאפשר לייצר מהרכיב הטבעי "אומגה 5" תוסף תזונה "חכם" שמתמוסס בקיבה כתחליב המורכב מ"ננו טיפות" זעירות שגודלן 200 ננומטר. הודות לגודלן הזעיר, הן נספגות ממערכת העיכול לדם ביתר יעילות ובכמות שמספיקה להגיע גם למוח.

כעת, אספר לכם על שני מחקרים שבוצעו בשנת 2019 במעבדות בית החולים הדסה עין כרם ע"י פרופ' גביזון וציוותה:

1) המחקר הראשון נעשה על עכברים בריאים שפיתחו תסמיני זיקנה, ביניהם גם פגיעה טבעית בזיכרון. נמצא שמתן תוסף "ננו אומגה 5" במהלך 10 חודשים לפחות, הציג שיפור של 63% (!) במבחני זיכרון לטווח ארוך, לעומת עכברים בריאים שלא טופלו בתוסף. בנוסף, נמצאה הפחתה בפגיעה בתפקודי המוח האופייניים לגיל, בזכות הגעת נוגד החמצון ישירות לתאי המוח ואל מערכת העצבים המרכזית.

בקרב עכברים שנשאו מספר גנים שגורמים להם לפתח מחלה דמויית אלצהיימר, המתבטאת בירידה הדרגתית בזיכרון – מתן ארוך טווח של "ננו אומגה 5" הציג שיפור של 31% בזיכרון לטווח ארוך. שיפור ניכר זה התאפשר בזכות הטיפול בנוגד החמצון "ננו אומגה 5", שחולל הפחתה ניכרת של 70% (!) ברמות החלבון מסוג "האמילואיד – בטא" בתאי המוח. חלבון זה מוכר וידוע כאחד הסימנים העיקריים המעידים על התפתחות תהליכים ניווניים גם בקרב בני האדם.

2) המחקר השני בחן את יכולת נוגד החמצון "ננו אומגה 5" להפחית את רמת הרדיקלים החופשיים במוח (הם המחמצנים האחראים, בין היתר, על הרס תאים בגוף). במידה ומינון הרדיקלים החופשיים גבוה לאורך זמן – יחל הרס "מאסיבי" של תאי מוח, העלול לחולל מחלות כגון אלצהיימר, פרקינסון, שבץ מוחי, ניוון שרירים ועוד. טיפול ב"ננו אומגה 5" שניתן לעכברים שסבלו מרמת רדיקליים חופשיים גבוהה, המלווה בהרס מואץ של תאי המוח, הפחית 50% את כמות הרדיקליים החופשיים במוח (בהשוואה לעכברים חולים שלא טופלו ב"ננו אומגה 5") ואף איזן את רמת החמצון במוח לתקינה!

התוצאות שלי שני מחקרים אלה מעידות על חשיבות נוגד החמצון לא רק בקרב מבוגרים עם ניוון מוחי או חולים, אלא גם בקרב האוכלוסייה הבריאה, בטיפוח ושימור פעילות מוחית תקינה ואפקטיבית בקרב בני 30 ומעלה – שדיווחו על שיפור ניכר ברמת האנרגיה, הריכוז והגברת הערנות.

ניסיתי בעצמי: הגם שההמלצה, הרשומה על גבי האריזה, היא ליטול 2 כמוסות בבוקר (עם הארוחה) – העדפתי להתחיל עם כמוסה אחת. אצלי, היא בפרוש "עבדה" והעניקה תחושה ש"העיניים שלי נפקחות". המשכתי עוד כמה ימים עם כמוסה אחת – ועברתי לשתיים. ההטבה בהחלט נמשכה ומה שהכי בלט אצלי הוא שיפור בתחושת הרעננות והנמרצות לעשות דברים. חייבת לציין שהכמוסות קטנות ורכות, הטעם מחמיא והן נבלעות בקלות.

תוסף המזון "GranaGard ננו אומגה 5" מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות (כשר).

באריזה 60 כמוסות והמחיר: 150 שקל (לפני הנחות).

להשיג באתר החברה: www.granalix.com ובבתי מרקחת נבחרים.

לפרטים נוספים, הזמנה טלפונית וייעוץ: 058-446-6455 בין השעות 08:00-18:00.

צילום: אפרת אשל

סגור לתגובות.