למחלבות "גד" מעדן שיבולת שועל חדשני

המרקם הוא ההפתעה הגדולה וביחד עם הטעם האיכותי – הם מעניקים ל"מעדן שיבולת שועל" החדש של מחלבות "גד" ציון גבוה ביותר. מדהים איך "גד" הצליחו להעניק למוצר מדף, מקטגוריית "מעדני חלב", שזקוק לכדקה חימום במיקרוגל – מרקם של הכנה ביתית עכשווית. כאילו בזה הרגע הורדתי מלהבת הגז את הפנכה לתוכה ערבבתי חלב ומים בכמויות שוות ועוד מספר כפות של "קוואקר". אודה בלב שלם, מבחינתי יתרון נוסף הוא בכמות הנכונה לי ובלי צורך לנקות את כלי הבישול.

ב"קוואקר" blog 106 - gad 1(שיבולת שועל) אני מומחית. בבית הורי ממוצא פולני-ליטאי דייסת קוואקר היא מזור לחוליי הבטן, בהקבלה לעוף במרק כנגד הצטננות. חוליי-בטן בעלי רקע של שפה תרבותית רגשית-נפשית נרגעו בנחמת "דייסת הקוואקר". "מחלבות גד" מציעים את המעדן החדשני שלהם, בארץ ובעולם, כארוחת בוקר משביעה, מאוזנת ומספקת מקור אנרגטי לפעילויות היום. מבחינתי, ההיגיון לאכילה בבוקר עמוק יותר – מילוי וריפוד הקיבה לפני ש"תחטוף" את "מכת הקפה", שמעורר במיידית הפרשת חומצת קיבה.

מהבחינה התזונתית, שיבולת השועל ידועה כאחד מסוגי הדגנים הבריאים ביותר, היא מזינה, עשירה בסיבים תזונתיים ומספקת פחמימות מורכבות אשר מעניקות תחושת שובע למספר שעות, בלי להעלות יותר מדי את רמת הסוכר בדם. הסיבים התזונתיים שבה מאוד חשובים כי הם מהסוג המסיס ולכן מצליחים לספוח ביעילות סוכר וכולסטרול ממערכת העיכול ולהוביל להפרשתם מהגוף החוצה. כמו כן, היא עשירה בוויטמיני E, B ובמינרלים אבץ, סידן, אשלגן, ברזל, מגנזיום, צורן וגופרית.

"מעדן שיבולת שועל" של "גד" מיוצר על בסיס חלב בקר מלא, 2% שומן בלבד, ומכיל שילוב מספר סוגים של שיבולת שועל איכותית ביותר, דקה וגסה. עשיר בסיבים תזונתיים מסוג אוליגופרוקטוז. ללא תוספת סוכר ובתוספת ממתיקים טבעיים בלבד (אריתריטול וסטיביה) המעניקים לו מתיקות עדינה, שלטעמי בהחלט מספיקה. מי שרוצה קצת יותר מתוק יכול להוסיף סילאן לפני ההגשה (אחרי החימום). לגיוון אפשר להוסיף מעט קינמון ומי שרוצה להפוך את המנה לארוחה ממש – יכול להוסיף לה פירות.

באריזה 150 גרם ו מחירה 5.50 שקל – 6.00 שקל, בנקודות המכירה השונות.

צילום: דן לב

סגור לתגובות.