לטחנת "קמח הארץ" ג'באטה איטלקית כשרה לפסח, ללא גלוטן!

למרות שאני אוהבת מצות והן מאוד טעימות לי, בכל פסח אני כמהה לקצת לחם וסופרת את הימים עד לסיום החג. השנה, הבעיה הזו לא קיימת יותר. טעמתי מהג'באטה החדשה של טחנת "קמח הארץ" והיא מעולה. ממש לא מורגש שאינה לחם רגיל ויש לה יתרון עצום בכך שהיא ללא גלוטן, כך שלנמנעים מגלוטן, היא מעולה לכל ימות השנה – ותאמינו לי: היא טעימה ביותר. היא רכה, תפוחה יפה וניתן להעמיס בתוכה מכל טוב לכלל ארוחת ביניים לגמרי משביעה.

הג'באטה הכשרה לפסח, נאפית בטחנת "קמח הארץ" מקמח MOLINO ("מולינו"), נטול הגלוטן שהוא תערובת אפייה מעולה מאיטליה ומשווק על ידי "קמח הארץ". תוצאות האפייה עם תערובת זו אינן נופלות מקמחים רגילים מבחינת מראה, טעם ונוחות העבודה. ניתן להשיגם ברשתות וחנויות טבע, ובאתר טחנת "קמח הארץ".

הג'באטה משווקת מוכנה וקפואה באריזה ובה 4 יחידות. לאחר ההפשרה, אפשר לשמור את הג'באטה יומיים בטמפרטורת החדר, או עד חמישה ימים בקירור. לקבלת מעטפת קריספית – מומלץ לאפות אותה כמה דקות בתנור חם. ניסיתי בתנור וחייבת להודות שלי, המהירות של פעולת הטוסטר קסמה יותר.

כשרות: הג'באטה כשרה לפסח בהשגחת בד"צ בית יוסף (מכיל קטניות) והרבנות פתח תקווה (וברכתו "שהכל").

המחיר: כ- 20 ש"ח בממוצע למארז במשקל 400 גרם (4 יחידות, כל אחת במשקל 100 גרם).

להשיג ברשת ניצת הדובדבן, בחנויות טבע ברחבי הארץ ובקרוב ברשתות שיווק וחנויות נוספות.

"קמח הארץ" הינה טחנת קמח ישראלית (מ-2009) במושב כוכב מיכאל, המייצרת ומשווקת קמחי איכות במחירים הוגנים. הקמחים הנטחנים בה מיובאים מטחנות קמח מובילות ומתמחות בגרמניה, צרפת ואיטליה והם מכילים את גרעין החיטה בשלמותו, כולל הסובין והנבט. עפ"י חזונו של מייסדה, אמנון ברזין, הטחנה נותנת מענה לאופה הביתי והמקצועי ומספקת קמחים איכותיים ומוכרים לצד נדירים ומיוחדים. בין הקמחים: קמחים מלאים ממגוון דגנים; קמח פיצה; קמחים צרפתיים; קמחים מדגנים עתיקים; קמחי פרימיום ועוד. בצמוד לטחנה פועל בית מאפה ללחמי מחמצת טריים, הבודק הלכה למעשה את מגוון הקמחים ומשמש כמוקד ידע לאופים בכל הרמות.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.