פריכיות כוסמת עם ספירולינה או עם כורכום בייצור "זנבר"

שמחתי מאוד לפגוש שוב את שמו של עקיבא זנבר, דוקטור לרפואה טבעית, שפיתח שני טעמים מאוד מיוחדים ובעיקר טעימים של פריכיות: "פריכיות כוסמת עם ספירולינה" ו"פריכיות כוסמת עם כורכום", מבית "ניליפוד מזונות-על טבעיים". הפריכיות האלו מאוד מיוחדות בהיותן נטולות מלח, חומרים משמרים, חומרים מלאכותיים, צבעי מאכל, שמן או ממתיקים מלאכותיים.

הפריכיות מכילות רק כוסמת (98%) וכורכום או ספירולינה (2%) והן מיוצרות בטכנולוגיה מיוחדת, המשמרת את הערכים התזונתיים של רכיביה (כוסמת וכורכום או כוסמת ואצה). בכל מארז 5 אריזות אטומות, שבכל אחת מהן 4 פריכיות. פריכיות כוסמת מכילות כ-65% יותר חלבון מפריכיות אורז.

את עקיבא זנבר, ממושב יגל, פגשתי בסביבות חודש אוגוסט 1987, כשהתחלתי להכין כתבות בריאות עבור שבועון "לאישה". הגעתי אליו בגלל התחום האלטרנטיבי והוא היה בקיא בו ביותר וסיפק המון מרשמים טבעיים, להנאת הקוראים. דוקטור עקיבא זנבר היה תלמיד במחזור הראשון של בית הספר לרפואה טבעית של תנועת הצמחונים והטבעונים ובין מוריו היו המיוחדים והראשונים בתחום בארץ.

אחר כך התרגלתי לרכוש בחנות הטבע שלו ברחוב השרון בתל-אביב, לא רחוק מהיכן ששכנה אז מערכת שבועון "לאישה". כבר בשנת 1988, מה שמאוד הפליא אותי בבית הטבע, היה המגוון הרחב של המוצרים, לחמים מיוחדים שלא היו אז ברשתות השיווק הסטנדרטיות – והמון לקוחות, נשים דתיות. הן מאוד התמצאו בדקויות התזונה הבריאה, שבארץ, באותן ימים, הייתה רק בתחילת דרכה ולעקיבא זנבר היה בית ספר מוביל בנושא.

אני טעמתי, זאת אומרת די מהר חיסלתי, את מארז ה"פריכיות עם כורכום". פריכות וטעימות, ואפשר לאכול אותן עם גבינה לבנה, קוטג', טחינה, גבינה צהובה, גבינה מלוחה, אבוקדו, חומוס, פסטרמה, ירקות שונים, טונה, ביצה קשה, חמאה, קונפיטורה ועוד.

כאמור, הפריכיות מיוצרות בישראל בחברת "זנבר", הן פרי פיתוחו של ד"ר עקיבא זנבר.

כשר פרווה בהשגחת הרבנות מגידו.

באריזה 130 גרם והמחיר: 13 שקל.

להשיג ברשתות: רמי לוי, יוחננוף, ניצת הדובדבן ובחנויות הטבע.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.