"ביכורים מזון ומאפה" התחדשה ב"לחם שיפון מלא 7 דגנים"

השילוב הנהדר שבין "מאוד טעים" ו"בריא", בפרוש שייך ללחם השיפון החדש של "ביכורים מזון ומאפה". למען האמת, הוא כל כך טעים, שקשה לוותר על פרוסות נוספות, אז עשיתי לי הרגל: פרוסה עם גבינה עשירה לצד כוס קפה שחור, בכל בוקר. גם מעניק תחושת שובע מבורכת וגם מנחם בתחילתו של יום. בהחלט, צעד טוב של חברת "ביכורים מזון ומאפה", המתמחה בייצור לחמי בריאות, ירקות קלויים ושירותי הסעדה.

הלחמים מיוצרים במאפיית הבוטיק של "ביכורים מזון ומאפה", המייצרת מדי יום מגוון לחמים מיוחדים, ביניהם: לחמי פשתן, חלות, עוגות ומאפי דגנים מלאים, מחומרי גלם משובחים. מערכת הייצור מאושרת על-ידי משרד הבריאות ועומדת בתקנים המחמירים ISO 9001, ISO 22000 ו- HACCP. במאפייה, "לחם שיפון מלא 7 דגנים", נפרס ונארז מיד בתום אפייתו, מה שמבטיח את טריותו.

זה לא רק שהוא מאוד מאוד טעים – משולבים בו חומרים שכל אחד מהם נתפס כבריא וכחשוב לגוף וכדאי לתת את הדעת לערכיו התזונתיים. "לחם שיפון מלא 7 דגנים" עשוי מקמח שיפון (45%), קמח חיטה מלא (40%), קמח חיטה (15%), מחמצת טבעית ותוספת של שיבולת שועל, חיטה מעוכה ושעורה – וכל אלה מעניקים ללחם מרקם איכותי במיוחד. ממש טעים ואפילו מתקתק, למרות שהלחם ללא תוספת סוכר.

הלחם טעים עם כל ממרח, ירקות, ביצים, גבינות, דגים או בשרים וחברת "ביכורים מזון ומאפה" שמחה להציע מתכון להכנת כריך טעים ומיוחד עם קממבר, מנגו, מעדן שזיפים ונבטי חמנייה:

החומרים:

פרוסה של לחם שיפון מלא 7 דגנים של "ביכורים"; פרוסות גבינת קממבר; רצועות של מנגו בשל; מעדן שזיפים (ריבת שזיפים 100% פרי); גבינת שמנת טבעית; נבטי חמנייה.

אופן ההכנה:

1) על הפרוסה, מורחים מעט גבינת שמנת טבעית ומעליה, מעט מעדן שזיפים.

2) מעל, מניחים פרוסות גבינת קממבר, כשביניהן מורחים מעט מעדן שזיפים.

3) למעלה, מניחים רצועות מנגו ומפזרים נבטי חמנייה (או נבטי ברוקולי – למי שרוצה להוסיף מעט חריפות).

כשר פרווה בהשגחת בד"ץ ירושלים העדה החרדית והרבנות מעלה אדומים.

"לחם שיפון מלא 7 דגנים" באריזת 600 גרם והמחיר: 12.90 שקל.

להשיג ברשתות השיווק ובבתי הטבע ברחבי הארץ.

צילום: אייל קרן (המוצר), PIXABAY (המנה).

סגור לתגובות.