ל"מעדני יחיעם" פסטרמת הודו חדשה בתיבול בטעם שווארמה

טעימה לנו ברמות-על, הפסטרמה החדשה של "מעדני יחיעם", העשויה מחזה הודו מובחר ועם תיבול מקורי, שהישראלים כל כך אוהבים – תערובת תבלינים בטעם של שווארמה. אנחנו שמחים בטעם החדש בתוך כריך או פיתה עם קצת חומוס, חמוצים וסלט קצוץ דק עם מלח ולימון. לא שיש לנו משהו נגד טעמי הפסטרמות האחרות של המותגים השונים – אבל החידוש הזה של "מעדני יחיעם" בפרוש עושה לנו שמח בפה וגם, חייבת להודות – שמחה על ההקלה במשימות ארוחות הביניים.

יתרון ברור מבחינתי הוא שפסטרמה זו, בתיבול שווארמה, מצטרפת לסדרת הנקניקים הפרוסים של "מעדני יחיעם". אני, ובטח רבים מכם פחות נוטים לרכוש מוצרים פרוסים במעדניית הסופר ומעדיפים את הארוזים ישירות במפעל, בתנאי הסטריליזציה הגבוהים. זו התנהלות צרכנית שעשתה לנו "התקופה" וכנראה שתישאר עוד זמן רב.

בהזדמנות זו אזכיר את הנקניקים המובחרים האחרים מסדרת הנקניקים הפרוסים של "יחיעם", המיוצרים מנתחי בשר הודו ובקר, בעלי טעם עשיר, ונחשבים לנקניקים המשובחים ביותר. בין מוצרי הסדרה: נקניקי פסטרמה של פעם, פסטרמה ברביקיו מ 100% רכיבים טבעיים, כתף בקר מעושן, סלמי איטלקי, פסטרמה מעודנת עם דבש ועוד. בנוסף, מייצרים ב" מעדני יחיעם" נקניקי בוטיק הכוללים את הפרשוטו, קורנביף, סלמי הרץ, סלמי צרפתי, סרוולט  ועוד. לאחרונה, התווספה אליהם סדרת נקניקיות פרמיום חדשות: נקניקיות צ'וריסו ונקניקיות בסגנון צרפתי, הזוכות להצלחה. כל מוצרי החברה מיוצרים במפעל בקיבוץ "יחיעם", המעסיק כ- 150 עובדים באזור הירוק והמקסים של הגליל המערבי.

ובחזרה אל החידוש, הטעים כל כך: חברת "מעדני יחיעם", יצרנית מוצרי הנקניק, פסטרמות ונקניקיות מקיבוץ "יחיעם", השיקה פסטרמה חדשה בסדרת מוצרי הנקניק הפרוסים: פסטרמה בתיבול שווארמה. הפסטרמה בטעם  חדש והאהוב על הישראלים, מיוצרת מחזה הודו מובחר, בתיבול של תערובת תבלינים בטעם של שווארמה. המוצר עשיר בחלבון ודל שומן, מכיל 18% חלבון ועם 3% שומן בלבד.

כשרות: כשר בהשגחת הרבנות הראשית.

להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המובחרות ברחבי הארץ, באריזת 300 גרם והמחיר:  23.90 שקל –  26.90 שקל (לפי נקודת המכירה).

צילום: Sell360pro

סגור לתגובות.