ל"אחוה" רוגעלך חדשים בטעם מעניין ומצליח: שוקו-וניל

איך לא חשבו על זה קודם? הטעם שכל כך בטוח הולך יחד – שוקו-וניל – ברוגלך שהן סוג של חובה חורפית ליד כוס השתייה החמה, אם כי רבים מהילדים והחברים של הילדים דווקא מעדיפים אותם לצד שתייה קרה. על הצורך החורפי שלנו, נתנה מענה חברת "אחוה", היצרנית המובילה בישראל של מוצרי חלוה, טחינה ודברי מאפה. אל העוגיות בסדרת המאפים הפופולרית שלה היא צרפה את החדשה: עוגיות רוגעלך העשויות מבצק שמרים נימוח – עם קקאו ומילוי קרם בטעם וניל, בנראות מדהימה של שחור ולבן, כמו בקונדיטוריה יוקרתית.

לרוגלך שוקו-וניל מראה של קונדיטוריה, מרקם נימוח בפה, טעם מנחם ועשיר כמו של אפייה ביתית ומחיר מאוד אטרקטיבי: 7.90 שקל – 9.90 שקל לאריזת 400 גרם. משווק באריזת מגש, השומרת על צורת הרועגלך ומונעת מעיכה. אפשר גם להכניס את המגש לתנור (לאחר שמסירים את העטיפה!) לחמם קלות ולהגיש לבני הבית או האורחים והכי כדאי לשכנות הטובות שתשאלה מאין ריחות האפייה הנפלאים.

הרוגעלך החדשים בטעם שוקו-וניל, מצטרפים אל מגוון הרוגעלך של 'אחוה': רוגעלך בטעם שוקולד, רוגעלך קינמון ורוגעלך בטעם וניל עם שוקוצ'יפס. מאז שהושק כל אחד מהמאפים האלה, הוא זוכה להצלחה רבה, בזכות הטעם העשיר, נוחות החימום ישירות במגשית המארז ובזכות מחירן השווה לכל נפש.

לדברי יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק של חברת "אחוה": "אנו שמחים לצרף טעם נוסף מעניין וחדשני לסדרת הרוגעלך ונמשיך להקפיד גם במוצר זה, כביתר מוצרי המפעל, על מתן תמורה מירבית לכספו של הצרכן".

כשר פרווה בהשגחת בד"צ העדה החרדית ירושלים.
להשיג ברשתות השיווק המובחרות.

צילום: יעל האן

סגור לתגובות.