ל"אהבה" שמן-גוף עם תמציות צמחי מדבר

שמן גוף הוא לא מוצר הכי נפוץ על מדפי הקוסמטיקה בארץ, אולי כי בתודעת רבות הוא מתקשר לתחושה שמנונית על העור – ובמקרה של "אהבה" זה לגמרי לא נכון. לדברי המותג, שהצמיח כנפיים רחבות בעולם: "נכון להיום, שמני גוף הם הבחירה המועדפת והאולטימטיבית על נשים באירופה ובארצות הברית לטיפוח עור הגוף. מגמה זו צוברת תאוצה גם בארצות נוספות בעולם ושמני הגוף נחשבים לטיפוח גוף יוקרתי, אפקטיבי ומענג במיוחד".

בעיקרון, יש בכך הגיון רב כי מבחblog 88 - ahava 1ינת ייצור תכשירי טיפוח לעור – בתוך פורמולה של שמן ניתן לשלב ריכוז גבוה יותר של מרכיבים פעילים, מאשר בפורמולה של קרם או תחליב. מכאן ששמני גוף איכותיים מכילים ריכוז גבוה של תמציות צמחים לטיפול בצרכי עור שונים וכי די בכמות קטנה להשגת תוצאות מיידיות ולאורך זמן. שמנים איכותיים אינם שמנוניים ודביקים ולהיפך, הם נספגים היטב בעור בתום המריחה והעיסוי, ומותירים אותו נינוח ורך במיוחד. תכונה זו מאפשרת לשמנים להתאים למרבית סוגי העור.

יתרון נוסף במרקם השמן הוא התמזגותו עם השומן (הסבום) הטבעי שעל פני העור והודות לכך מניעת אובדן לחות. תנועות העיסוי, הנדרשות להחדרת שמן לעור, כמו גם נעימות מגע השמן בעור – תורמים להפגת מתחים, הרגעה וחיזוק החסם העורי, כנגד פגעי אקלים וסביבה. שמני גוף מומלצים ויעילים לשימוש בעיקר לאחר חשיפה לשמש (מזינים ואפילו משמרי שיזוף), באקלים יבש וקר , כמו גם לאחר מגע עם תנאי סביבה מאתגרים (כלור, מי מלח..) . מכיוון שמדובר במרקם שמן של מוצר הטיפוח ובתכולת המים בשכבות העור – מומלץ להניח את השמן הגוף לאחר הרחצה, על עור גוף לח ולעסותו על עור נקי, עד לספיגתו המלאה.

בעבר, כדי לרצות את הלקוחות – שמני הגוף היו יותר בכיוון של שמנים "יבשים", שהניחו אותם באותו האופן, על עור מעט לח. שניים שהיו מאוד פופולריים, ומזמן אינם על המדפים היו של "ניוטרוג'ינה" (שהיה לו מחיר מאוד אטרקטיבי) ושל "וישי". "אהבה" לא הולכת על הכיוון "היבש" ואינה מתביישת להציע מרקם שמן עם קלילות של ג'ל. ניסיתי אותו ובהחלט אהבתי את פעילותו על עורי. הוא עשיר, מאוד נעים על העור ונספג היטב בלי להותיר דבקוקיות. והמרשים ביותר – נותרת בעור תחושה מאוד נעימה של רוויה ונינוחות. למי שמתקשה בכך בבוקר הדחוק – מומלץ בחום להניח מהשמן הנהדר הזה בערב.

השמן המזין לגוף מצמחי מדבר Precious Desert Oil מסדרת DeadSea Plants של " AHAVA מעבדות ים המלח" עשיר בתמציות צמחים ממדבר יהודה. זהו איזור צחיח וחם במיוחד, ביחד עם סביבה מלוחה. הצמחים שמצליחים לגדול כאן הם רק אלה שהצליחו להתאים עצמם לאקלים היבש ולאדמה חרושת הסדקים (מחוסר מים) – ופיתחו סגולות מיוחדות, המאפשרות להם לשרוד בתנאים הקשים. בימי קדם, תושבי האיזור נהגו להינות מסגולותיהם ורקחו מהם תמציות טיפוליות לריפוי תסמיני עור שונים, לצד ייצור שמני קודש ובשמים.

השמנים המובילים ב"שמן גוף מזין" של "אהבה" הופקו מפירות הצמח "זקום מצרי" (Balanites Aegyptiaca) או בכינויו הנפוץ "תמר מדברי". כבר בימי קדם הכירו את סגולותיו המופלאות להגן על העור מפני נזקי השמש, להעניק לעור הזנה והרגעה מיידיים ולתמוך בתהליכי התחדשותו. שמן נוסף הוא שמן ה"מור" המכונה בתנ"ך "צרי גלעד". צמח מקראי, הגדל באיזור ים המלח, ושימש גם כשמן קודש וגם לרקיחת בשמים. בעל תכונות אנטי-אייג'ינג: מרכך את העור, מסייע בהגנת העור מפני הזדקנות מוקדמת, ובחיזוק ומיצוק העור. צמח מוביל שלישי הוא החוחובה והשמן המופק מזרעיו מוכר כדומה ביותר לסבום הטבעי של העור. המרקם שלו קליל ולא שמנוני, מתמזג עם העור ונספג בו בקלות. משמש כמרכיב לחות אידיאלי התורם לרכות העור ולתחושת חלקות מענגת.

המחיר: 140 שקל לאריזת 100 מ"ל.

ניתן להשיג ב: רשת חנויות AHAVA , דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון ובחנויות נבחרות.

צילום: יסמין ואריה צלמים

סגור לתגובות.