ב"קסם צמחים" בקיבוץ "שמיר" סבונים טבעיים בעבודת יד

"קסם צמחים" של יעל ויוני מקיבוץ "שמיר", שחוגג כמעט 5 – החל את דרכו לפני למעלה מ-7 שנים בכפר אוסטרלי, הטובל בירוק אינסופי. שם פגשו את אשת הטבע, ג'וס מארי, חקלאית ובעלת חנות למוצרים טבעיים. הם למדו ממנה את סודות הכנת סבונים טבעיים בעבודת יד, רקחו אותם ביחד איתה ובהמשך פתחו את הדוכן שלהם. הגעגועים החזירו אותם ארצה, אל משפחתו של יוני בקיבוץ "שמיר".

בקיבוץ, הם הקימו את חנות "קסם צמחים" כעסק פרטי שלהם ולידו את מפעל הייצור כבית מלאכה גלילי. יוני מייצר בעבודת יד את הסבונים שלהם, את שמני העיסוי (שנהדרים כשמני גוף) מייצרים עבורם לפי מרשם שלהם. הם הספיקו לעשות לעצמם שם באיכות הסבונים וכבר מייצרים פרייבט-לייבל עבור בעלי מותגי סבונים טבעיים אחרים. במפעל, הם מייצרים בעבודת יד: סבונים, מוצרים טבעיים כמו שפתון מאוד מבוקש לשפתיים יבשות ומוצרים אקולוגיים, כמו סבונים בלי אריזות, סבוניות מעץ, מברשות קרצוף מעץ. משתדלים להיות עסק שמוצריו ידידותיים לסביבה.

את הסבונים הם מייצרים מחומרי גלם טבעיים, בשיטה הקרה שהיא שיטת ייצור מסורתית עתיקה, המונעת את תהליך פירוק וחמצון הרכיבים ומשמרת את תכונות ההזנה של השמן. את חומרי הגלם, תמציות הצמחים והשמנים האתריים הם בוחרים בקפידה להבטחת איכות גבוהה ביותר לסבונים שלהם. ההעדפה לתמציות צמחי בר גליליים ושמן זית גלילי כתית מעולה הסבונים נטולי פראבנים, צבעים וריחות מלאכותיים וגם לא נוסו על בעלי חיים.

הסבונים מיועדים לעור הגוף והפנים ומהתנסותי, הם מעולים לעור גופי היבש ומותירים בו רכות מבורכת עד כי איני ממהרת למרוח קרם גוף. כנראה שהודות לרכיבי ההזנה הרבים שבהם, ביניהם: שמן זית גלילי, שמן קיק, שמן קוקוס וחמאת שיאה. הריח הייחודי של כל סבון מותיר אווירה נהדרת בחדר הרחצה.

המוצר הכי מבוקש הוא סבון "פטשולי לבנדר" עם ניחוחות פרחי לבנדר, פטשולי ואקליפטוס. רכיבים נוספים: שמן זית, חמאת שיאה, שמן קוקוס, שמן קיק, סוכר, מלח, זרעי לבנדר.

בקיץ, וודאי תאהבו את הניחוח הלימוני הרענן של "סבון למונגרס ותפוז". רכיבים מעניינים: נגיעה של חימר אדום צרפתי היעיל בניקוי הנקבוביות, שמן אתרי למונגראס, תפוז מתוק, מלח, סוכר, זרעי לבנדר.

עוד אזכיר את "סבון כוכבי אניס ולבנדר" המפזר ניחוח של רעננות פרחונית ומתיקות של סוכריית לקריץ. רכיבים מעניינים: שמן אתרי כוכב אניס, לבנדר, כרכום, אבקת קקאו, כרכום המעניק לסבון גרגריות חולית, הפועלת כפילינג עדין להסרת השכבה העליונה של תאים מתים מעל פני העור.

כמתנה קטנה ומפתיעה, לכל מטרה, אתם חייבים להצטייד ב"סבון קפוצ'ינו קינמון". רכיבים מעניינים במיוחד: שמן אתרי מעלי קינמון, תפוז מתוק, ארז אטלס, קינמון טחון, אבקת נס קפה.

כמו כן, מתנה מעניינת ובהחלט שימושית היא אריזת שלושה סבונים. אני מאוד אהבתי את הצירוף של "סבון רוזמרין ואבוקדו" באריזה ירוקה, לידו "סבון למונגרס ואורנג'" באריזה צהובה והשלישי הוא סבון רוז גרניום באריזה ורודה.

את מוצרי "קסם צמחים" ניתן להשיג בחנות בקיבוץ "שמיר" ובחנויות טבע, חנויות תיירים וחנויות מתנות וכן באתר המותג: www.herbalmagic.co.il

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.