הסברס הכי ישראלי של "צברי אורלי" בריבה, במעדן ובסחוג

כתבתי ריבה, אבל התכוונתי לקונפיטורה – וכידוע לכם זה לא בדיוק אותו הדבר. קונפיטורת הסברס של "חוות צברי אורלי", השוכנת בנגב, מכילה 68% פרי צבר, הרבה יותר מריכוז הפרי הנדרש בקונפיטורה (קונפיטורה אמורה להכיל לפחות 45% פרי) ומשווקת באריזת צנצנת במשקל 350 גרם. ל"קונפיטורת צבר" יש שימושים רבים במטבח: היא מעולה למריחה על לחמים בשילוב חמאה, תוספת ממתיקה וצבעונית ליוגורט, מוסיפה טעם וארומה לתבשילי בשר, מהווה ממרח אידיאלי לאפיית עוגות, עוגיות ופשטידות. אני אומרת במילה אחת: טעים. ובשתי מילים: טעים מעניין.

"חוות צברי אורלי", היא חוות צבר אדום הגדולה ביותר במזרח התיכון, המתמחה בגידול זני סברס ייחודיים בקנה מידה עולמי, המוגנים בפטנט. היא הוקמה בשנת 1992 ומתמחה בשיטת גידול אורגנית, המאפשרת לצרכנים ליהנות מצבר שגודל ללא ריסוסים, ללא חומרי הדברה וכן ללא כימיקלים.

מעניין לדעת כי הצבר הגיע לראשונה לארץ ישראל לפני כ-300 שנה, הטורקים השתמשו בו עבור גדרות חיות ולפני 500 שנה הגיע לספרד ממקסיקו. למרות שבמקסיקו אוכלים את הפירות ואת הענפים יחדיו, באגן הים התיכון עדיין לא אוכלים את ענפי הצבר בצורתם הטבעית. עכשיו, ב"צברי אורלי" חזרו אל השימוש בענפים במעדן חדש ומאוד מעניין: סלט צבר פיקנטי.

לענף הצבר טעם נייטרלי של ירק עם קצת מלח (הודות לתכונה של צמחי מדבר לאגור מלח). בבוקר הוא קצת חמצמץ, כי את החמצמצות הוא מקבל בחושך. התרומה התזונתית שלו, היא הדבר הדרמטי בו: הריר, שנמצא גם בפרי, משמש כסיב תזונתי. הענף של הצבר טוב לסלט והוא גם מתבשל נהדר בדומה לשעועית ירוקה או תרד. כשהוא נכנס לנו למערכת העיכול, הוא פועל כספוג שסופח סוכרים, פחמימות וכולסטרול.

"סלט צבר פיקנטי", של "חוות צברי אורלי", מבוסס על 72% ענפי צבר ומשווק באריזת צנצנת של 350 גרם. ל"סלט צבר פיקנטי" שימושים רבים: משתלב היטב בתבשילים במיוחד על דג, יחד עם עוף ובקר. מעולה למריחה על לחמים, כריכים, בשילוב עם ירקות וטעמים נוספים. מומלץ לערבב עם גבינה, טחינה או מיונז ומקבלים סלט טעים במיוחד.

המוצר השלישי, ותודו שלא חשבתם על הצירוף הכל כך ישראלי הזה – הוא "סחוג צבר", פרשנות מקורית לסחוג התימני. "סחוג צבר" מכיל 60% ענפי צבר ומשווק באריזת צנצנת במשקל 350 גרם. ל"סחוג צבר" שימושים רבים: מומלץ לתבל איתו תבשילים, ניתן להוסיפו לממרחים וסלטים והוא משמש כתחליף לתבלינים אחרים. ניתן לשלבו בחומוס, בטחינה, למריחה בטוסטים. הסחוג נותן טעמים פיקנטיים למגוון הטעמים והמאכלים באוכל היום יומי שלנו. הוא מוסיף לכל מנה המון ארומה וטעם.

באתר "חוות צברי אורלי" ניתן לרכוש את מוצרי הצבר וגם מוצרים נוספים שלא הזכרתי הפעם, ביניהם: ממרחים, ענפי צבר כבושים, אבקת צבר לשימוש ביתי מהצבר האדום.

כתובת האתר: www.ocf.co.il

מחיר ליחידה באריזת 350 גרם: 25 שקל ובקנייה מעל 50 – משלוח חינם.

המוצרים כשרים בהשגחת הרבנות האזורית גלבוע.

יש לשמור את המוצר במקום אפל ויבש ולאחר הפתיחה – לשמור במקרר.

בהזדמנות זו אספר לכם כי ממש כדאי לבקר ב"חוות צברי אורלי", הנמצאת סמוך לדימונה, כביש 204 (דימונה-ירוחם).

כאמור, זו חוות גידול הצבר הגדולה בישראל ובמזרח התיכון. נטועים בה מעל 1,100 דונם של זני פטנט, מפיתוח ישראלי, ב-6 צבעים מרהיבים. ל"צברי אורלי" יש יחידת מחקר ופיתוח, המיועדת לתחומי תעשיית המזון. החווה מגשימה את חזון בן גוריון להפרחת השממה, משתמשת במיליוני קוב של מים מושבים (ממוחזרים ומטוהרים) להשקיית המטע, ומפתחת זנים ייחודיים לפרי.

לפרטים: שחר בלום, טלפון נייד 058-4707070

צילום: שירה רז

סגור לתגובות.