הבריאים והטעימים לשבועות ובכלל: ריבות "מיה", ממרחי "משומשו" וחטיפי "אחוה"

מהריבות, אני יודעת שהישראלים בעיקר אוהבים את טעם התות ואילו הכי אני אוהבת את טעם המשמש, אבל הסוכר – סוכר, וזו בעיה, ולא רק שלי. שמחה להכיר לכם את ה"במקום" המאוד מוצלח: "מעדן פרי – המתוק הבריא" מבית "מיה תעשיות מזון". זו התחלה חדשה עבור "מיה", שהחליטה להנגיש את שוק מעדני הפרי לציבור הישראלי, נכנסה לתחום והשיקה לקראת שבועות, חג ביכורי הפירות, סדרת מעדני פרי חדשה המכילה 100% פרי ללא תוספת סוכר וצבעי מאכל. כל מוצרי הסדרה הינם ללא גלוטן וגם מיוצרים ונארזים בסביבה חופשית מגלוטן.

מעדני הפרי החדשים של "מיה" מיוצרים על ידי "Cima", שהיא יצרנית הקונפיטורות ומעדני הפרי המובילה בבולגריה ומייצרת עבורנו מעדני פרי בטעם ביתי ובאיכות הגבוהה ביותר. בסדרת "מעדני פרי מיה" (בשלב זה) ארבעה מוצרים חדשים: מעדן פרי תות שדה; מעדן פרי משמש; מעדן פרי דובדבן; מעדן פרי אוכמניות. כל ארבעת המוצרים הינם ללא גלוטן, ללא תוספת סוכר וללא תוספת צבעי מאכל וכולם פרווה.

לדברי טל שגיא, סמנכ"ל מכירות ב"מיה תעשיות מזון": "מיה תעשיות מזון, שמחה להנגיש מוצר מעולה נוסף לצרכן הישראלי – מעדן פרי ללא תוספת סוכר המתווסף למוצרים הקיימים – ריבות וקונפיטורות. מיה תעשיות מזון שמה לה כיעד מרכזי להנגיש לציבור מוצרים איכותיים במחיר שווה לכל נפש לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. כך עשינו מהפך בקטגוריית הקטניות עם 'סדרת הבריאות' שלנו ועם הסדרה 'הטבעית' של הפירות היבשים".

כשרות: הרבנות הראשית לישראל. המחיר: 12.90 שקל – 15.90 שקל לאריזת 200 גרם.

להשיג בכל רשתות השיווק (למעט שופרסל): רמי לוי, יינות ביתן, מגה, חצי חינם, אושר עד, יש, ויקטורי ועוד.

הגם שחג השבועות נתפס כחג של גבינות, רבים מצטרפים לקבוצת הנמנעים מחלב ומוצריו ובישראל גדלה הקטגוריה של תחליפי החלב. במענה לרצון הצרכנים במטבלים, למריחה בכריכים ולשימוש בקינוחים ללא חלב – לקראת שבועות, השיק המותג הטבעוני "משומשו" סדרה חדשה של ממרחים טבעוניים רכים בסגנון גבינת שמנת הכוללת (בשלב הראשון) ארבעה מוצרים חדשים: ממרח בטעם טבעי, ממרח עם חתיכות זיתים ירוקים, ממרח עם שום שמיר על בסיס רכיבי קוקוס, עם 9% שומן בלבד וממרח בסגנון קלאסי עם 25% שומן. כל המוצרים מכילים סידן ברמה גבוה, ללא חומר משמר וללא אלרגנים. הסדרה החדשה מצטרפת אל מוצרי המותג שעיקרם גבינות צהובות טבעוניות, מגורדת לפיצה ואפיה וכן גבינות מלוחות טבעוניות בטעמים שונים.

מוצרי "משומשו" מיוצרים במפעל החדש של החברה בקיבוץ גן-שמואל. כל המוצרים הינם ללא סויה, גלוטן, לקטוז וללא אלרגנים אחרים.

כשר: בהשגחת הבד"ץ עדה חרדית ירושלים. המחיר: 16.90 שקל לאריזת 200 גרם.
להשיג ברשתות המזון ברחבי הארץ ובחנויות הטבע.

לא ממש חדש, אבל מאוד טעים ואני בפרוש התמכרתי הוא חטיף "PRO" של "אחוה" – חטיף שומשום בתוספת חלבון, באריזה אישית. החטיף מועשר ב-20% חלבון והמשמעות היא 54% חלבון יותר מבחלווה רגילה והוא מכיל 55% טחינה גולמית מתוצרת "אחוה", הידועה בערכים התזונתיים הגבוהים שלה ושהינה דלת נתרן. חטיף החלבון מופחת סוכר וללא חומרים מהחי, מתאים לילדים, ספורטאים, טבעונים, אוכלוסיית הגיל השלישי ולכל מי שזקוק להשלמת חלבון בתפריט.

לדברי יובל מלאך, סמנכ"ל שיווק ומכירות של חברת "אחוה": "חלווה מתוצרת אחוה הינה החלווה הנמכרת ביותר בישראל לשנת 2018. אנו רואים עלייה גוברת בביקוש למוצרים מבוססי טחינה גולמית, כשהחלווה מובילה את המגמה בתחום החטיפים המתוקים. הצרכנים לא מוותרים עליה ומזהים בה יתרון תזונתי בשל רכיב הטחינה הגבוה בה. לאור התגברות הדרישה למוצרים עשירים בחלבון, שמחנו לפתח ולהביא לקהל לקוחותינו חטיף עשיר בחלבון, תוך שמירה על מדיניות המחירים השווים לכל נפש של המפעל".

החטיפים נמכרים ברשתות המזון במארז שכולל 24 יחידות. מחיר כל חטיף בודד, 2.5 שקל – 3 שקל לאריזת 40 גרם.

צילום: אבי כהן ("מיה"), גיא צורף ("משומשו"), יעל האן ("אחוה").

 

סגור לתגובות.