טונה "Pacifico" מתאילנד – עכשיו בישראל

70% (לפחות) של נתחי טונה שלמים בקופסה לא יקרה – הטונה האיכותית "Pacifico" מלב האוקיינוס השקט – היא "שחקן חדש" בשוק שימורי הטונה בישראל. מיוצרת במפעל איכותי ומתקדם אשר עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר וזכתה בתו התקן העולמי HACCP – GMP – BRC. היא מיובאת ארצה על-ידי "חברת זקארי", המתמחה ביבוא של טונה מתאילנד מופצת על-ידי "אוסם", שאיתה חודרת לראשונה לקטגוריית הטונה.

באירוע blog-118-pacifico-4הפרזנטציה אמר שי אביטוב, סמנכ"ל שיווק ומכירות ב"חברת זאקרי": "לנוכח המצב הקיים כיום בשוק הישראלי, זיהינו פוטנציאל שוק משמעותי בקטגוריית הטונה וההיכרות עם טונה 'פסיפיקו' האיכותית, הנבדלת באחוז הנתחים השלמים שלה, בטעמה ובאיכותה – הובילה אותנו להחלטה להיכנס לשוק זה". עוד הוסיף כי: "בטונה 'פסיפיקו' המוצר מבושל ונארז במפעל בתאילנד ללא צורך בהקפאה והפשרה נוספת של הדג. דבר אשר תורם לאיכותו ולטעמו של המוצר". הוא הסביר כי בזאת נבדלים שימורי הטונה שלהם משימורי הטונה האחרים, שלדבריו חלקם מגיעים מחו"ל מבושלים וקפואים, וחלקם מגיעים לארץ קפואים ומבושלים כאן.

כשאנחנו מתכננים את סל המזון המשפחתי והכריכים לילדים לבית הספר, blog-118-pacifico-2כדאי לזכור כי הטונה עשירה במינרלים וויטמינים כמו ברזל, אבץ, מגנזיום, B6, B12 המחזקים את מערכת החיסון, בחלבון (24%), המגביר את תחושת השובע והינו מרכיב חיוני בבניית השריר, באומגה 3 הממקסם את ביצועי המוח, מעכב ומונע מחלות זקנה חמורות, משפר זיכרון, קשב וריכוז.

נתון מעניין לגבי הלך הרוח התזונתי בשוק הישראלי הוא שלפי נתוני "סטורנקסט" 2015, ב- 3 השנים האחרונות (2013 -2015 ), מאז חתימת הצו להפחתת המכס על שימורי הטונה – שוק הטונה נפתח לתחרות ונמצא בגידול כמותי של כ-11%. במקום הראשון במכירות מובילה "סטארקיסט" עם 46% מהשוק. blog-118-pacifico-3אין "שחקן" מוביל חזק במקום השני ואת המקומות הבאים תופסים המותגים: פוסידון 11%, פילטונה 8%, ויליגר 8%, ויליפוד 6% ושופרסל 6%.

למוצרי "פסיפיקו" אישור כשרות מהרבנות הראשית לישראל ומבד״צ בית יוסף. ניתן להשיגם ברשתות השיווק הגדולות ובהן: יינות ביתן, רשת מגה, חצי חינם, סופר ברקת ועוד וגם בחנויות השוק הפרטי. בשלב ראשון עלו על המדפים המוצרים הבאים:

שלישיית נתחי טונה בהירה בשמן צמחי 95) גרם לקופסה) המחיר: 10 שקל – 13 שקל.

רביעיית נתחי טונה בהירה בשמן צמחי ומקבילתה במי מלח (140 גרם לקופסה) המחיר: 18 שקל – 20 שקל.

צילום: רואי צ'מני

סגור לתגובות.