פרי ה"פיטאיה" הצלחה טעימה ומרעננת בשיווק "חקלאי גרנות"

בלי להגיד, חלילה, משהו לא טוב על מישהו – אבל פירות הקיץ, גם ברשתות השיווק, אבל גם בחנויות הירקות היקרות יותר – הם ממש "לא זה". אנחנו מוצאים את עצמנו משלמים סכום לא מבוטל עבור פרי שנראה מוצק ויפה, אבל כשפותחים אותו בבית – כל סביבת הגרעין מאוד כהה, שלא לומר רקובה. מה לעשות, כאילו הפירות שהתרגלנו אליהם – נמכרים לנו מ"בתי קירור". מה קורה לחקלאות הישראלית הכל כך עשירה בפירות קיץ זמינים עם מתיקות טבעית מעולה – לא אלה מגיעים אל המדפים, פרט לענבים שמהם אנחנו מאוד נהנים.

חידוש בתחום הוא שיתוף הפעולה של משווקי הפירות והירקות "חקלאי גרנות" עם קיבוץ "מעברות", ממובילי גידול ה"פיטאיה" בישראל. "חקלאי גרנות" משווקים לחנויות שני זנים של "פיטאיה": "וונוס" ו"אפולו", להם קליפה סגלגלה וצהובה, כשתוכן הפרי עסיסי והוא משופע בזרעים קטנים ושחורים, מכיל ויטמין C, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון רבים. טעמתי – וחייבת להודות שהפרי מאוד טעים. מאוד רענן עם חמצמצות-מתקתקה, מרווה ומהנה.

פרי ה"פיטאיה" נקרא גם "פרי הדרקון" וזהו קקטוס חסר קוצים, הצומח לגובה של עד 6 מטרים. קליפת הפרי אדומה, ורודה-סגולה או צהובה, וממנה מסתעפים עלעלים, המזכירים ארטישוק. תוכן הפרי עסיסי, בצבע לבן או סגלגל, והוא משופע בזרעים קטנים ושחורים. הפרי מכיל ויטמין C, סיבים תזונתיים ונוגדי חימצון רבים. הפרי מתוק, מעט חמצמץ, בעל צבע סמוק כשל סלק, ומכיל מיץ רב. בישראל מגדלים 3 זני "פיטאיה" במישור החוף, בנגב ובערבה.

פרי ה"פיטאיה" של קיבוץ מעברות מצטרף לשיווק הפירות והירקות "חקלאי גרנות", שזו התארגנות חקלאית חדשה, אשר החלה לשווק לפני כשנה תוצרת חקלאית ישירות לסופרים. החל מחודש ספטמבר ועד ינואר, "חקלאי גרנות" מצרפים לסל התוצרת החקלאית שלהם שני זנים של "פיטאיה": "וונוס" ו"אפולו" ומשווקים אותם לרשתות השיווק המובילות, לשווקים הפרטיים ולחנויות המתמחות. לדברי תמיר בושניצקי, מנהל "חקלאי גרנות" שוק מקומי: "לאחר החדרה מוצלחת של אבוקדו, פירות הדר, משמשים, שזיפים, אפרסקים, נקטרינות ודובדבנים, אנו שמחים לצרף גם את הפיטאיה, המגיעה אלינו מקיבוץ מעברות, אחד מהקיבוצים הבעלים בארגון גרנות, לשיווק על ידי חקלאי גרנות".

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.