"ניוטרוג'ינה" לעזרת העור הסובל מיובש חורף 2018

השפתיים של בני המשפחה יבשות, אדומות, צורבות ומתקלפות ואולי גם נסדקות ומתבקעות – זו תופעה חורפית מוכרת, שפעמים רבות מצטרפות לגלי ההצטננויות החוזרים ותוקפות את המסתובבים בחוץ ברוחות הקרות. הבעיה הקוסמטית העיקרית שמעוררת עונת החורף היא יובש חורפי בעור הגוף ובכללו השפתיים. ליובש החורפי גורמים שינויי הטמפרטורה החדים בין החוץ הקר לחדרים המחוממים, הרוח הקרה שמייבשת ובמיוחד בגלל אוויר המזגנים היבש, ששואב לחות מחלל החדר וגם מהעור. הבעיה בולטת וחמורה במיוחד בשפתיים כי העור שלהן עדין מאוד והשכבה הקרנית שאמורה לגונן עליו – דקה ביותר ולכן לא מצליחה למנוע אובדן לחות, שמובילה להתייבשות. אצל המנוזלים, היובש בשפתיים נגרם בגלל נשימתם דרך הפה, עקב הגודש באף שמקשה על נשימה אפית.

היובש גורם להתקלפות לא סדירה של תאי העור המתים וכך נחשפת שכבה עדינה של תאים חדשים, רגישים וחשופים לזיהום על -ידי חיידקים שנמצאים באוויר ובמזון ועלולים לגרום לדלקת בשפתיים. מתוך רצון להקל על היובש, קיימת נטייה טבעית ומוטעית להרטיב את השפתיים עם קצה הלשון הלחה. הליקוק אכן יוצר תחושת הטבה, אבל הרטבה חוזרת של השפתיים רק מגבירה את היובש בהם. היובש מוביל להיסדקות ולבקיעה של העור, שמאפשרים חדירת מזהמים מהרוק ומהמזון והתפתחות פטרייה בזוויות הפה. ברור שיש להימנע מליקוק השפתיים ולהשתמש בשפתון הגנה וטיפול ייעודי. השפתון המאוד מוצלח, שהכרתי לאחרונה, הוא של "ניוטרוג'ינה" מסדרת "הנוסחה הנורבגית". זו נוסחה עתירת לחות, השומרת על שפתיים בריאות ורכות – וללא תחושת שמנוניות. יתרון מאוד משמעותי בשפתון זה הוא מקדם ההגנה הגבוה במיוחד – SPF 20. במזג האוויר שלנו, עם השמש המציצה ימים רבים, גם בחורף, יש חשיבות משמעותית להגנה על עור השפתיים, שממילא רגיש יותר בעונה זו, יבש ומתקלף. מהתנסותי האישית, הפורמולה כל כך נעימה לשפתיים שאין בעיה להניח אותו גם בלילה (למרות שאז מסנן הקרינה לא עושה כלום, אך גם לא מפריע ולא מכביד). המחיר: 25.20 שקל.

מוצר נוסף של "ניוטרוג'ינה" שאני נוהגת להשתמש בו בכל ימות בשנה ובעיקר בחורף, ותמיד עוקבת אחרי מבצעי רשת "סופר פארם" של 1 + 1 הוא קרם הידיים מסדרת "הנוסחה הנורבגית". אני מכורה לו כי הוא מעניק הקלה מיידית לכפות ידיים יבשות ואפילו סדוקות ומותיר אותן רכות יותר וחלקות יותר למגע וגם הלחות הכבירה, שהוא מחדיר לעור, נשארת גם לאחר השטיפה במים. אני נוהגת להצטייד בשפופרת עם הפקק הכחול ובה להשתמש בעיקר לפני השינה. היא מכילה גם ויטמין E, שמעניק לפורמולה יותר שמנוניות וסמיכות, מה שתורם לתחושתי שאני עושה טוב עבור כפות הידיים שלי. באריזה 50 מ"ל והמחיר: 35.30 שקל. כאן אספר לכן כי ביציאה מהבית ביום אני מעדיפה את השפופרת עם הפקק האדום. אין בפורמולה ויטמין E והקרם יבש יותר ויוצא בחריר דקיק ולכן בכמות מתונה. מעט על כפות הידיים מעניק הקלה מיידית, ללא תחושת דביקות ובלי להפריע לפתיחת התיק וחיפוש בתוכו או ללחיצת ידיים.

אסיים במוצר נוסף מעולה מסדרת "הנוסחה הנורבגית" והוא קרם גוף עשיר, המיטיב ביותר עם עור הגוף לאחר המקלחת של לפני השינה. אני מעדיפה את תחליב הגוף המועשר ללא בישום המכוון במיוחד לעור יבש, רגיש, עדין ומגורה. הוא בפרוש תורם לתחושת הקלה מיידית מאי הנוחות של עור יבש, שמוחמרת בגלל שימוש בסבון (וגם העדין ביותר) ומי הברז הקשים באזורנו (בגלל התכולה הגבוהה של הסידן בהם, שגרם השבר הסורי-אפריקאי). באריזה 400 מ"ל והמחיר: 44.60 שקל.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.