"קראנצ'וס" חטיפים מלוחים מופחתי נתרן ושומן רווי

אצלנו בבית, מאוד אהבו את שקיק ה"קראנצ'וס" החדש בטעם פלאפל והנחמה בהעדפתו, על פני האחרים, היא בתכולה הנמוכה משמעותית של רכיבים לא מומלצים. בסדרת "קראנצ'וס" – חטיפים מלוחים לילדים מופחתי נתרן ושומן רווי ב- 5 טעמים: גריל, ברביקיו, פלאפל, בצל ופיצה – וכולם עומדים בדרישות העתידיות של משרד הבריאות לשנת 2020.

הרעיון של שר הבריאות, כבוד הרב יעקב ליצמן, הוא להביא ילדים קטנים לצרוך פחות מלח וסוכר – כדי שיגדלו למבוגרים בריאים יותר עם הרגלי תזונה טובים יותר. מתוך כך, השר הנהיג רפורמה שבאה לקדם הפחתה של צריכת נתרן ושומן רווי כי הם מהווים גורם סיכון לבריאות הציבור. לפיכך, תחל במהלך שנת 2018 חובת סימון על גבי מוצרים של ערכי נתרן, סוכר ושומן רווי ומוצרים שלא יעמדו בדרישות אלו – יקבלו סימון אדום. בהמשך, תתרחבנה הדרישות לסימון בריאותי. חברת שסטוביץ' החליטה לקבל על עצמה את דרישות הרפורמה של שר הבריאות כבר עכשיו ופיתחה את סדרת החטיפים "קראנצ'וס" – העומדים בכל הדרישות לשנת 2020.

באירוע הפרזנטציה, אמרה סתיו יואלי, מנהלת חטיבת המזון בשסטוביץ': "למרות ההזדמנות שניתנה לעשות את המהלך בשלוש פעימות, חטיפי קראנצ'וס עומדים בכל דרישות משרד הבריאות לשנת 2020 להפחתת נתרן, סוכר ושומן רווי תוך שימוש בשמן קנולה. משמעות העמידה בדרישות אלה הינה חטיפים בעלי ערכי שומן רווי ונתרן הנמוכים ביותר בקטגוריה. אני מאמינה כי מהלך זה יהפוך את קראנצ'וס, לאלטרנטיבה המועדפת עבור הורים רבים בישראל. השקענו מאמצי פיתוח רבים בשיפור הערכים התזונתיים של החטיפים, תוך הקפדה ובדיקה מעמיקה של התקבלות הטעם והעדפה. במבחני הטעימה שערכנו עולה כי החטיפים המופחתים טעימים לא פחות ובחלק מהטעמים אף עדיפים, במיוחד הפלאפל והברביקיו".

עוד הוסיפה יואלי, כי המוצרים החדשים הינם בעלי ערכי שומן רווי ונתרן הנמוכים ביותר בשוק החטיפים: 40% פחות נתרן ו- 60% פחות שומן רווי בהשוואה לחטיף החיטה המוביל בשוק וכי במבחני הטעימה הרבים אשר נערכו כהכנה למהלך, טעמם של החטיפים החדשים קיבל ציונים גבוהים מאוד בקרב קהל הצרכנים (בני נוער). בני נוער קבעו כי החטיף החדש טעים כמו ואף עדיף (בטעמים מסוימים) על המתחרה המוביל בקטגוריה.

באריזת חטיף "קראנצ'וס" 70 גרם והמחיר המומלץ לצרכן: 3.90 שקל.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.