ל"אופטיקה בליסימה" קולקציית משקפי ראייה לחורף 2017 – 2018

הביטו סביבכם ותנו דעתכם למספר הרב של אנשים המרכיבים משקפי ראייה. אכן, הזמנים השתנו ומשקפי הראייה הפכו לפריט אופנתי, נחשק ופופולרי – רחוק מאוד מתחושת האי נוחות עד בושה קלה, שנקשרו להן לפני הרבה שנים. הן כל כך בגדר "אביזר", שיש הבוחרים במספר מסגרות ומתאימים אותן לביגוד היומיומי ויש גם, שהולכים על "קטע" בשביל ה"לוק" – ומתקשטים במשקפי ראייה בעלי מסגרת נכונה, גם ללא צורך אופטי ממשי.

כמו תמיד, גם כיום, "הקטע" הנכון הוא המסגרת. המראה העכשווי הטרנדי של מסגרות המשקפיים – לצד התאמת עיצובן למבנה הפנים האישי. באירוע הפרזנטציה של קולקציית משקפי הראיה 2017 – 2018 של רשת "אופטיקה בליסימה", שהתקיימה בחנות התל אביבית המעוצבת והמרווחת (רח' קרליבך 35, מול ה"סינימטק"), לצד תערוכת ציורים של הציירת עידית דנציגר, המקשטים את המבואה – למדנו כל מה שצריך לדעת על משקפי הראייה העכשוויות. דוד לזר, הבעלים של רשת "אופטיקה בליסימה", הסביר לנו כי כיום, מרבית משקפי הראייה עשויים מחומר בשם אצטט, שהוא פולימר עמיד וחזק במיוחד וגם אנטי אלרגי. תכונות אלו מאפשרות לעצב איתו שלל דגמים מתוחכמים של משקפיים תוך שילוב אינספור גוונים. שני לצד האצטט, ממוקם הטיטניום, שהינו מתכת קלה אך חזקה מאוד ומתאימה למשקפי ראייה במראה מעודן.

המסגרות הפופולריות: מסגרות מלאות, חצאי מסגרות, ללא מסגרת ("רימלס"). כמו כן, מובילים טרנדים ברורים, כמו משקפיים עגולים וקטנים נוסח גון לנון – אבל העיגולים לא לגמרי עגולים. עוד תופסים מקום נכבד משקפי טייסים, משקפיים בגזרה חתולית, מלבנית, עגולה, מרובעת.

מעבר להיבט העיצובי של מסגרת המשקפיים, הדגיש דוד לזר כי יש משמעות מאוד ברורה לנגיעות הצבע. כיום, בולטים במשקפי הראייה הצבעים הזוהרים, גווני הפסטל המעודנים ובעיקר שילובים קוטביים של צבעים. הכל בהתאמה לקהל היעד, כאשר במרבית המקרים הצעירים מבקשים צבעים עזים ואילו בגילאים הבוגרים מחפשים צבעים מתונים יותר, כאשר דגמים פופולאריים במיוחד הינם אלו בעלי מסגרות המתכת המינימאליסטיות המעניקות תחושה של עם אבל להרגיש בלי.

קולקציה מעניינת ב"אופטיקה בליסימה" היא של מותג הבית "Replay 69" , שבכל עונה מציע סדרות מוגבלות (ולא מייצור המוני). מרבית המשקפיים של מותג זה עשויים מאצטט, שכאמור הוא חומר עמיד משופר. יתרונו באפשרות להציעו בגוונים שונים, כמו גווני הפסטל וגם בצבעים זרחניים כמו טורקיז, בורדו בוהק, ירוק-ליים. יש גם משקפי ראיה בשילובי צבעים קונטרסטיים המותאמים למצבי רוח וטיפוסים שונים – שמבקשים לראות את העולם בדרך אחרת.

הכי חשוב, הדגיש דוד לזר, להשקיע תשומת לב רבה בעת בחירת משקפי הראייה גם למבנה הפנים וגם לסגנון הלבוש ומבנה הגוף. זאת, מכיוון שמשקפי הראייה הן פריט אופנתי נחשק. יש לבחור מסגרת המשלימה את מבנה הפנים ולוודא שאישוני העיניים נמצאים בדיוק במרכז המסגרת. להלן הטיפים שלו להתאמת המסגרת למבנה הפנים:

לפנים עגולות: ממה להימנע? ממשקפיים עגולים וממסגרות בעלות קימור, כדי שלא ידגישו עוד יותר את המבנה המעוגל של הפנים. – מה כן לבחור? מסגרת בעלת מבנה גיאומטרי זוויתי נכון כמו מלבן או מרובע. דווקא פינות חדות יוצרות ניגוד הולם.

לפנים אובאליות: ממה להימנע? ממסגרות זוויתיות חדות. – מה כן לבחור? מסגרות מרובעות, מסגרות מעוגלות, מסגרות גדולות.

לפנים מרובעות: ממה להימנע? ממסגרות גדולות מדי ומסגרות המעמיסות על הפנים נוכחות מכבידה ודומיננטית. – מה כן לבחור? מסגרות עגולות, או מעוגלות, או בעלות קימור.

לפנים מאורכות: ממה להימנע? ממסגרות רחבות מרוחב הפנים. – מה כן לבחור? מסגרות מלבנות, או אובאליות (שאינן רחבות מרוחב הפנים).

לפנים מלאות: ממה להימנע? ממסגרות הגורמות לפנים להיראות רחבות ומלאות יותר. – מה כן יש לבחור? מסגרת "חתולית" שיש לה זווית חדה בחלקה העליון. סוג כזה של מסגרות "מרימות" את הלחיים ומדגישות את עצמות הלחיים ובדרך זו מטשטשות את המראה הרחב של הפנים.

לפנים דמויות יהלום: ממה להימנע? ממסגרות הרחבות מרוחב עצמות הלחיים, כי ממילא הסנטר, המצח וקו הלחיים רחבים. – מה כן לבחור? מסגרות מרובעות, או אליפטיות.

לפנים במראה משולש: ממה להימנע? ממסגרות שתדגשה עוד יותר את השילוב של מצח צר עם סנטר ולחיים רחבים. – מה כן לבחור? מסגרת "עיני חתול", שבה החלק העליון עבה, מודגש ובעל זרועות רחבות. גם תתאים "חצי מסגרת" שבה רק החלק העליון של העדשה מוקף במסגרת. היתרון בשני סוגים אלה של מסגרות בכך שהם יוצרים רושם של הרחבת החלק העליון של הפנים ויוצרים סימטריה עם מבנה הלסת.

טווח מחירי משקפי הראייה ב"אופטיקה בליסימה" בקולקציית חורף 2017 – 2018: 299 שקל – 10,000 שקל.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.