"הולנדיה" בחגיגות "יום השינה הבינלאומי" בראשון לציון

בשינה טובה יש היבט משמעותי של הנאה – כיף לי שזה לגמרי בתחום שלי וכעת שמחה לדעת שאבי ברססט, מנכ"ל חברת "הולנדיה", פועל להשרות את המסר בקרב הישראלים. לא לחינם הוא נבחר להיות הנציג הישראלי הרשמי של "יום השינה הבינלאומי", שחל ב- 17.3 בסימן "שינה שקטה לאורח חיים בריא". לכבודו, הוזמנתי להתארח בפתיחת הסניף המחודש של "הולנדיה" בראשון לציון, רח' רוזנסקי 3. אירוח מפנק במקום מרווח, מהודר ומרשים ועם תוכנית אמנותית לכבוד האירוע: קבוצת המחול של מיכל הרמן, המחישה בריקוד את המסר המרכזי של הקמפיין: "להיוולד כל בוקר מחדש".

לחברת "הולנדיה" רשת חנויות המונה 7 סניפי ענק ברחבי הארץ ומוצריה משווקים למדינות רבות ברחבי העולם. זוהי חברה בינלאומית, שהוקמה בשנת 1981 והיא בבעלות משפחת ברססט. מאז הקמתה היא מייבאת, מייצרת ומשווקת את מערכות השינה היוקרתיות והאיכותיות ביותר בעולם. המרכז הלוגיסטי של החברה ממוקם בעיר שדרות בדרום הארץ, וכולל מרכזי ייצור, מחקר ופתוח. המפעל מעסיק את תושבי הסביבה שמרביתם תושבי העיר שדרות.

גם אני שמעתי בפעם הראשונה כי קיים "ארגון שינה עולמי", שהוקם על ידי האיגוד העולמי לרפואת שינה (WASM) והפדרציה העולמית לשינה (WSF) והוא פועל כארגון בינלאומי, שמטרתו לקדם את בריאות השינה ברחבי העולם ולצורך זה לקשר בין ארגוני השינה השונים, מומחי שינה, קלינאים וחוקרים. "יום השינה הבינלאומי" התקיים ב- 17.3.17 זו השנה ה- 10 ברציפות וישראל הצטרפה ל- 72 מדינות ברחבי העולם הלוקחות חלק באירועי יום זה. מטרתו להגביר את המודעות העולמית לחשיבות השינה ולהשלכות השליליות על המצב הבריאותי האישי שיש למחסור בשינה, אם בשל אורח חיים שנכפה מחוסר ברירה ואם בשל הפרעות השינה כשעצמן.

המסר הוא כי בשלב הראשון, יש להכיר בחשיבות של השינה לבריאות כללית ולאורח חיים תקין ומכאן להגיע להבנה כי ניתן לשפר את איכות החיים בקרב הסובלים מהפרעות שינה, שמתברר כי רק פחות משליש מהם פונים לעזרה מקצועית. כדאי להכיר בשיבושים שיוצרת שינה לא טובה:

1) שכיחות מחלות: מחקר עכשווי מצביע על כך ששבץ ואי ספיקת לב שכיחים יותר בקרב הסובלים מ"תסמונת דום נשימה חסמתי בשינה". אנשים שמתקשים לישון לילה שלם ללא הפרעות שינה חווים שיעורים גבוהים יותר של לחץ דם גבוה, סוכרת, השמנת יתר ומחלות כרוניות אחרות.

2) היבטים נפשיים: מחקרים הראו כי אנשים עם נדודי שינה סובלים מיותר תסמינים של חרדה ודיכאון מאשר אנשים ללא נדודי שינה וכי אנשים עם הפרעת דיכאון בולטת (MDD) חוו שינה באיכות נמוכה יותר מאלו ללא היסטוריה של דיכאון.

3) מחסור בשינה, אנרגיה ותיאבון: שינה ואיזון אנרגיה חיוניים לבריאות. במהלך זמן הערות, פעילויות שונות הדורשות אנרגיה מובילות לרעב. מספר גדל והולך של מחקרים מצביעים על הקשר שבין משך זמן שינה קצר, הפרעות שינה, הפרעות קצב שינה לבין הפרעות מטבוליות כגון השמנת יתר וסוכרת מסוג 2. התברר כי לחוסר שינה יש השלכות על חילוף החומרים כולל תיאבון מוגבר ורגישות מוגברת לגירויי מזון.

צילום: יח"צ

סגור לתגובות.